top of page
  • Co si mám sebou přinést na měření?
    vzorky vody z domácnosti, pracoviště i chaty, teplou i studenou, stačí do plastových lahví léky předepsané lékařem, fyzicky, nejen prázdnou krabičku doplňky stravy, které užíváte pravidelně
  • Jak dlouho bude léčba trvat?
    Je to individuální a kromě závažnosti diagnózy záleží i na disciplíně klienta. V průměru se dá říci od tří měsíců po dva roky.
  • Budu muset vaše léky užívat stále?
    Ne, naším cílem je klienta dostat do takové formy, aby nemusel užívat už nic. Často je vedlejším důsledkem očisty organismu i snížení dávek či redukce alopatických léků, které klient bral. Nechceme si vyrábět nekonečné pacienty, protože fronta lidí čeká na volné termíny. Naším zájmem je vrátit klienta do plnohodnotného života, a věnovat se dalšímu.
  • Proč bych měl věřit že mne vyléčíte, když mi zatím nepomohli doktoři ? Jsem už skeptický.
    Máme lepší diagnostiku a pracujeme s patogeny, se kterými klasická medicína nepočítá. Proto ani nepoužívá léky, které by k jejich odstranění byly vhodné. Také se můžeme opřít o praxi, máme řadu úspěšně vyléčených případů i u takových diagnóz, o kterých klasická medicína tvrdí, že jsou nevyléčitelné.
  • Vyléčíte každého ?
    Ne, protože: musíme počítat s omezeními danými věkem obtížně se léčí klienti, kteří užívají řadu alopatik velmi obtížně se léčí klienti, kteří užívali dlouhodobě kortikoidy nepracujeme s těhotnými ani s kojícími ženami, nepracujeme s velmi malými dětmi neumíme léčit nemoci podmíněné geneticky, ale často tyto lidi v mnohých ohledech zlepšíme musíme počítat i s nevratným poškozením tkání, takže čím déle nemoc trvá, tím horší je prognóza. Nevratné poškození tkání může způsobit například obrna, borrelie, pomalý virus, a podobně
  • Proč si s parazity neporadí náš imunitní systém?
    To by parazit nebyl parazitem. Kdyby tomu tak bylo, dávno by se lidstvo za ty stovky let vývoje se všemi parazity vyrovnalo a my bychom nepotkali ani jediného. Parazitický způsob života je však tak výhodný, že ho využívá 75% všech živých organismů na planetě. Aby se parazit v hostiteli udržel a zajistil si pohodlné živobytí, to hlavní, co se musí naučit, je vyhýbat se hostitelově imunitní obraně. Například dokáže produkovat na svůj povrch látky, které je obalí a ,,zneviditelní“ pro naše imunitní buňky. Mění antigeny na svém povrchu, snaží se na sebe neupozorňovat zbytečným pohybem, atd... I když se nakonec hostiteli přeci jen podaří vyvinout nějakou obranu, parazit si najde protiobranu, která se uplatní hned v následující generaci. Takovému nekonečnému soupeření se říká ,,přezbrojování“, a o tomto mechanismu píše například Karl Johansonn v knize ,,Vládce parazit“. Paraziti musí věnovat spoustu energie na své zabezpečení proti hostitelské obraně, protože jim jde doslova o život. Mimo tělo hostitele nejsou schopni přežít. Můžeme se však rozumně vyhýbat situacím, kdy bychom se mohli nakazit.
  • Proč se nemohu vyléčit pomocí bylinek ?
    Jak bychom byli rádi, kdyby to šlo! Odpadlo by nám velké riziko, měli bychom klid na práci a nemuseli bychom se obávat nikoho a ničeho. Nikomu bychom nevadili! Totéž platí o plazmovém generátoru. To by byla krása! To by se žilo! Ale bohužel jsme vyzkoušeli kde co, s úspěchem nevalným. Důvodem je to, že zárodky parazitů, vajíčka a larvy, se často nacházejí v mimostřevních lokalizacích. Ve žlučníku a žlučovodech, v žilních pleteních kolem rekta, v lymfatických uzlinách kolem střev, v podslizniční a svalové vrstvě, ve slinivce. Byliny jsou prostě ,,jídlo“, projdou střevem a vyjdou ven. Další orgány většinou moc neovlivní, nebo je koncentrace jejich účinných látek slabá. Dále musíme pamatovat na to, že mnoho parazitů ve střevě vůbec nežije. Příkladem jsou lymfatické filárie, svalovec, toxocara, ancylostoma, cysty tasemnic mohou být prostě kdekoliv, plasmodia jsou v krvi, prvoci mohou osídlovat i sliznice močopohlavního traktu a nosohltanu, atd… Byliny se tam nedostanou a jsou slabé.. Zkoušeli jsme JUKU, BEFUNGIN, KŘEMELINU, JÍL, ČESNEK, ZÁZVOR, PELYNĚK, HŘEBÍČEK, OŘEŠÁK, PÁLIVOU PAPRIKU, tobolky TICHANOVSKÉHO a JUKLA, PARA-CLEANS, COLOVADU, TRIGELM, COLONIX, WURM-EX, PARAZITEX, SCRAM, BIOCONI, ČEMEŘICI. Jisté výsledky s mechanickou očistou střeva byly zaznamenány, a i jistá úleva, ale pokud jsme nedostali zárodky odevšad, potíže se za čas vracely. Já se svými škrkavkami jsem byla skvělý pokusný králík, další zkušenosti dodali kolegové a klienti. Rovnou klientům byliny vymlouvám jako ztrátu času a peněz. Místo té ,,šetrné“ a ,,ekologické“ investice už se mohli nějakého druhu parazita opravdu zbavit. Musím se smát, když se občas stane, že se jim po bylinách dokonce přitíží, zhusta se to děje při COLOVADĚ. Ricínový olej a klystýr opět vypláchne jen střevo. Do jisté míry pomůže dlouhodobá hladovka, ale jen málo jedinců se odhodlá k šestitýdenní hladovce. Paraziti většinou vydrží žít z toho, z čeho žije po tu dobu vaše tělo, zvlášť hematofágové. Jak říkají Rusové: ,,Parazit vydrží víc než člověk“. Nakonec jsme byliny pro malou efektivitu opustili.i.
  • Nemá přece smysl, abych se odčervoval, když se mohu zase nakazit?
    Nemá smysl, abych si čistil zuby, když budu zase jíst? Nemá smysl, abych si čistil boty, když půjdu zase ven? Vždyť si je tam nechte, nikdo vás nenutí. Parazity ale máte většinou nasbírané za roky a je málo pravděpodobné jich nachytat zase tolik. Zvlášť když s klienty probereme, čemu se raději vyhnout. Jsou jedinci, kterým očista vydrží roky. Jsou jiní, kteří přijdou s parazity už za rok. Většinou jsou to chovatelé zvířat, zemědělci, učitelky mateřských škol, lidi co pracovně hodně cestují, myslivci. Tam se jedná o riziko povolání. Nikomu také nezaručíme, že ho už nikdy nepoštípe komár. Ale většinou lidem dobrý zdravotní stav vydrží, a při ojedinělých zdravotních výkyvech už vědí, co dělat.
  • Když budu jíst jen ovoce a zeleninu, tak se přeci nenakazím?
    Testovala jsem mnoho makrobiotiků a vegetariánů, všichni nějakého parazita měli. Je pravda, že je tu menší riziko nákazy, spojené s konzumací syrového či tepelně nedokonale upraveného masa, ale tím se nevyhnete parazitům v nebo na zelenině a ovoci, ve vodě, parazitům, které můžete chytit při koupání i pití, parazitům získaným při poštípání infekčním hmyzem, parazitům, kteří se do nás mohou dostat při práci s půdou a v zeleném porostu. Jedna makrobiotička nejedla maso třicet let, ale svou vlastnoručně vypěstovanou zeleninu hnojila prasečím hnojem z nedalekého vepřína. Naměřila jsem jí tasemnici vepřovou, Taenia solium. Žena trpěla závratěmi a depresemi. Jinak byla ale pozoruhodně zdravá.
  • Člověk s dobře vyladěnou psychikou, který netrpí stresy a depresemi, parazity mít nemůže. V harmonickém těle se parazit neudrží. Proto je důležitější práce s psychikou, než opakované chemické odstraňování parazitů, které mi nezaručí reinfekci.
    Psychika nemá na možnost infekce parazity žádný vliv. Neovlivníte komáří kousnutí, ať budete veselí nebo smutní. Neovlivníte prvoky, pokud vlezete do kontaminované vody nebo se jí napijete, neovlivníte vstup parazitů do těla ústy nebo vdechnutím, pokud budete spát se psem v posteli…důležitější je hladina naší HCl v žaludku. Čím koncentrovanější HCl, tím je méně pravděpodobné, že projde parazit bez úhony kyselinou žaludku až do střeva. Lidé s helicobacterem nebo žloutenkami, a co jich je, jsou k parazitárním infekcím náchylnější, jejich žaludek vše pustí dál.
  • Co mám dělat, když nezvládám pít MMS?
    Špatně zvládají MMS lidé s parazity plochými nebo oblými v zažívací soustavě. Paraziti reagují na ohrožení v podobě MMS, které je vyruší z klidu, ale nezabije. Parazit je aktivnější, snaží se přemístit na bezpečnější místo, klient může pociťovat křeče a bolesti. Protože antihelmintika na oblé a ploché červy bereme až spíše ve druhé polovině detoxikační kúry, klient by dlouho zažíval diskomfort, než by se situace upravila. V takovém případě před prvokovou léčbu předřazuji krátkodobou ,,úlevovou dávku“ albendazolu a praziquantelu, od které neočekávám jiný efekt, než vyčištění zažívacího traktu. Pokud je nutné spěchat s prvokovou léčbou, toleruji, aby klient začal s MMS až po první dávce A a P. Léčba se sice zpomalí, ale klient pak už vydrží MMS bez obtíží. Jsem ochotna se domluvit s klientem i na malých, ale pravidelných dávkách, jen když je ochoten to zkusit. Zhusta vidíme, že jak detoxikace pokračuje, snášenlivost MMS se zvyšuje. S klientem, který mi však rezolutně oznámí, že MMS v žádném případě brát nebude, se loučím na první konzultaci. Chci, aby moji klienti byli úspěšní, a to co nejrychleji. Své špatné výsledky by mi stejně jednou vyčetl, a rozešli bychom se ve zlém později
bottom of page