Granuloma annulare, kauza paní A.A.

13.07.2014

Paní inženýrku Bláhovou jsem navštívila pro potíže, kterými jsem trpěla několik roků. Především mě trápily bolesti hlavy migrenózního charakteru, křeče ve svalech dolních končetin i trupu, třasy ruky. Před asi pěti lety se mi objevily po těle tmavě červené fleky. Nebolely, nesvědily, jen nevypadaly pěkně. Poslední půlrok jsem se cítila hodně unavená a bez nálady. V minulosti jsem pomáhala s chovem kokršpanělů, v rodině jsou tři velcí psi a dvě kočky. Navštívila jsem se svými problémy lékaře. 

 

 

 

 

Diagnóza byla stanovena z histologického vyšetření a zněla: Difusní forma granuloma annulare. Byla mi doporučena třítýdenní léčba PUVA lampou, ozařování každý den, což jsem tehdy nemohla z pracovních důvodů podstoupit, proto mi kožní lékařka napsala mast s kortikoidy, ta ale nezabrala. Já jsem pak ani neměla zájem v této terapii pokračovat.

 

Paní inženýrka po proměření nasadila léčbu, během které postupně ustupují bolesti hlavy, výrazně se zmírnily svalové křeče, ustoupila únava i špatná nálada, tmavé skvrny zcela vymizely na končetinách a hrudníku, postupně ustupují i velké skvrny na břiše. Cítím se dobře, jsem ráda, že jsem vyhledala pomoc paní inženýrky.

 

A. A.

 

 

GRANULOMA  ANNULARE-pohled celostní medicíny:

G. A. je chronické nezhoubné onemocnění kůže, zmnožení vaziva ve škáře. Původ onemocnění není znám. Uvažuje se o souvislosti s tuberkulózou, cukrovkou, revmatickou artritidou, o zvýšeném výskytu kolagenu v kůži.

G. A. se nejčastěji projevuje ve formě kroužků z drobných uzlíků, uspořádaných do kruhového valu, v centru je vkleslina.  Nejčastěji se G. A. objevuje na rukou a pažích, někdy na nohou, vzácně na trupu. Existují i generalizované formy. Nemoc se léčí glukokortikoidy.

 

Klientka ke mně poprvé přišla v listopadu 2013. Byla jsem překvapena diagnózou, kterou dostala, protože skvrny na kůži byly ploché, tmavě červené, a velkého rozsahu. Největší skvrny měla na břiše, velikosti dlaně.  

 

Prvoci: Chilommastix mesnilii, Dientamoeba fragilis, Trichomonada hominis i vaginalis, plasmodia evropská, Toxoplasma gondii

Hlísti: Toxascaris leonina, Dirofilaria immitis

Cestoda: obecně k anatomii

Viry: virus hepatitidy E, HSV, EBV, paramyxoviry

Bakterie: Bartonella, Brucella canis

Žádný poxvirus, žádné mycobacterie, proto se domnívám, že diagnóza nakonec možná ani nebyla správná, byl to prostě ekzém.

 

Klientka dostala doporučení a návod k užívání MMS, na koupele v sulfatanu, doporučení na Artemisinin, Entizol, albendazol, praziquantel, ivermectin, Hetrazan, Macmiror, opakoval se praziquantel a vlasovcová kúra. 

Informatika Joalis: na játra, žíly, zooinfekce, herpetické viry, mozek, nervy, cévy, svaly.

Informatika Naděje: Krevčistící, Parkinsonik, Sklerotik.

Dosud proběhly tři návštěvy, listopadová, únorová, červnová. Na červnové návštěvě zbývá z posledního velkého fleku na břiše jen okrajový lem, který posupně bledne. Podle jejích slov největší skokové zlepšení bylo po Entizolu a Macmiroru, tedy po lécích na prvoky.

 

 

Dodatek z ledna 2018:

 

Lékaři se nemýlí, považují-li granuloma annulare za tuberkulózu kůže. S dalším případem G. A. jsem se setkala později, a vypadal zcela jinak: klientka měla na prstech rukou typické uzlíky, podobné bradavicím, uprostřed každého uzlíku vkleslina. Klientka jako děvčátko chodívala za maminkou dojičkou do stájí a hladívala si tam telátka. U ní jsem naměřila kravské poxviry, které mají popisovaný vzhled - vklesliny uprostřed - ale naměřila jsem také několik druhů mykobakterií, tedy se jednalo o kombinaci poxvirů a tuberkulózy kůže. /Otec zemřel na Ca plic, bratr intenzivně kašle/. Mycobacterií je asi dvacet druhů, každá z nich má trochu jiné projevy, takže na kůži rukou to u ní mohl být i tuberkuloidní uzlík.    

                                                                                     

G. A. jsme zmohly po téměř dvou letech detoxikace, kdy jsme vícekrát opakovaly informační kapky na poxviry a mycobakterie, čistily prvoky /studna bez filtru, na statku, kde žila její rodina/, a vlasovce s hlísty v oběhovém systému rukou i nohou. Případ se výrazně hnul k lepšímu v době, kdy jsme zapojily dostředné masáže rukou. HB

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Ing. Hana Bláhová | Chodská 19 H, 61200 BRNO, Česká republika | GSM: +420 603 209 866 | e-mail: blahova.ha@seznam.cz | www.hblahova.com

IČ: 146 35 216 | Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 12.7.2004 | Evidenční číslo: 370200-2154488-00 | Jednací číslo:33921/04

Evidující úřad: Magistrát města Brna, Dominikánské nám. 1, 60167 Brno

Všechna práva vyhrazena © 2018 -2019  |  Detoxikace metodou Hany Bláhové  |  Created Milan Wimmer  |  Připomínky k funkčnosti webu - mail ADMIN