top of page
  • Obrázek autoraMilan Bláha

Návštěvou u bylinkářky paní Podhorné

Známá bylinkářka paní Podhorná přijala skupinku našich poradců a televizní štáb z Klimkovic ve svém sídle v Brodku u Konice, kde všechny provedla pupenovou i květinovou zahradou .


S manželem jsme byli v Brodku před třemi lety, tak jsme nestačili zírat, co všechno se za tu dobu vybudovalo. Dostavěly se další budovy a holá pláň se změnila v sad. Brodek se rozsvítil i nově vybudovanými žlutými chodníky.


Nejdříve jsme poseděli v přednáškovém sále. Paní Podhorná nám vyprávěla o počátcích svého podnikání a o úskalích, které musí překonávat dnešní podnikatel, pracující v podmínkách, stanovených EU. (Později jsme si prohlédli i miniaturní prostory sklepa, v němž začala před 15 lety míchat svoje tinktury).


My poradci jsme zase mohli paní Podhorné potvrdit, jak žádané jsou její produkty a jak fungují v praxi. Lidé si je často výslovně vyžadují a my vidíme na kontrolách jejich výsledky.


Po obědě jsme přešli do květinové zahrady, kde se nám věnovala hlavní zahradnice firmy Naděje. Mnoho z nás si odneslo sazenice léčivek, o jejichž účincích nám vyprávěla. Neobyčejně nám přálo počasí. Za plného slunce jsme se procházeli krásnou zahradou se vzrostlými stromy a keři, nebo menší květinovou zahradou. Byla to pastva pro oči a příjemná relaxace.


Domluvilo se i natáčení pro pořad Alternativní pohledy a praktická spolupráce mezi terapeuty.


Co si všichni odneseme?

Paní Podhorná je neuvěřitelně houževnatá, pracovitá žena, plná optimizmu a plánů do budoucna. Energii rozdává na potkání.


My všichni, i mnohem mladší ročníky, se máme od ní co učit. Její životní postoj je pro nás příkladem, jak překonávat životní překážky. Paní Podhorná, jsme rádi, že Vás máme.


Hanka Bláhová196 zobrazení
Hledání podle štítků
bottom of page