top of page
  • Obrázek autoraMilan Bláha

Šarlatáni

Reakce občana na odvysílaný pořad "Infiltrace" na stanici ČT.

---------- Původní e-mail ----------

Od: Oldřich Burger Komu: tip@blesk.cz Datum: 23. 5. 2018 21:45:54 Předmět: Šarlatáni

Ano; setkal jsem se v posledních letech jak se špičkovou medicínou, tak se "šarlatány".

Paradoxně se můj klinický obraz, po několika kardio operacích, které odhaduji na 2 až 3 miliony korun, jimiž jsem zatížil účet VZP, evidentně zhoršoval. Po druhé elektrokardioverzi, kde mne nahazovali 3x (všichni jsme nakonec byli rádi, že napotřetí úspěšně), jsem si řekl, že zkusím i "šarlatány". Za vyšetření na "záhadném přístroji Salvia" a radu, abych si koupil Joalis - Cordren, neb mám zánět srdečního svalu (způsobený bakterií ???) jsem zaplatil 500,- Kč, za Cordren 350.- Kč.

Světe, div se, po čtyřech měsících lékařské bezradnosti (špičkové, upřímné, s maximální snahou pomoci), kdy se ani TOP lékařům nepodařilo zrušit tachykardii (v klidu 115 až 130 tepů/min), přes všechny drahé operační zákroky: 2x katetr. ablace, bypas, implantace KS, dvě elektrokardioverze, mi nakonec pomohl Cordren za 350. - Kč, který vlastně neobsahuje nic. Za jeden týden od začátku jeho užívání.

Divné! Asi není šarlatán jako šarlatán, někteří, zdá se, opravdu umí.

Vám doporučuji, ČTĚTE.

S pozdravem,

Oldřich Burger důchodce (72)

Literatura: Hana Bláhová; Deník poradce a také kniha v příloze Zieba.jpg

P.S. Pořad ČT oceňuji pro jeho profesionální novinářskou korektnost. Je dobře, že vznikl. Mějte ale na zřeteli, že není vhodné a šťastné vylévat s vaničkou i dítě!

Poučení v historii:

531 zobrazení
Hledání podle štítků
bottom of page