Pásový opar, Impetigo

10.07.2019

Přátelé, s touto nebetyčnou hloupostí našich lékařů se s vámi musím podělit. Psala mi paní z Kladna, že ji už tři měsíce šíleně svrbí celé tělo, škrábe se, po těle má vyrážky a puchýřky, i ve vlasech, začalo to na zádech. Mimochodem před dvěma lety pochovala psa. Užívala CDS orálně i zevně, bez efektu. Obešla několik lékařů, počínaje obvoďačkou, přes kožní lékařku, které ale nevěděly, o co by mohlo jít. Kožní lékařka váhavě vyslovila diagnózu ,,puchýřnaté autoimunitní onemocnění", varovala, že to bude chtít asi hodně kortikoidů, a poslala ji na specializovanou kožní kliniku. Tam jí vzali štěp z kůže /jizva/, a po týdnu nebo 14 dnech napsali zprávu, která potvrzovala, že jde pravděpodobně!!!! o ,,puchýřnaté autoimunitní onemocnění". To nevíte, jestli se máte smát nebo plakat, když slyšíte tu prudce odbornou diagnózu. Navrhli, aby si paní lehla do nemocnice na několik dní až týdnů, a chystali se jí podávat vysoké dávky kortikoidů. Naštěstí naši občané jsou čím dál tím vzdělanější a paní, 73 let, podporována dcerou, po velké hádce a křiku, jak si dovoluje odmítat jejich léčbu, podepsala revers a odešla. Vzala jsem ji hned, ve svém volnu, protože vím, jaké je to hrozné, když se člověk se svědící kůží nevyspí.

 

Tipovala jsem svrab, tipovala jsem impetigo- což jsou infekční puchýřky na kůži, mohou vzniknout poraněním kůže a zavlečením stafylokokové či streptokokové infekce - jak se škrábala. Další můj tip byl, že původně měla pásový opar, když to začalo na zádech, a pásák - to jsou také puchýřky.

 

O pásovém oparu a stafylokokové infekci jsem s manželem diskutovala ještě večer před její návštěvou. Že tam bude něco od psa jsem nepochybovala. A hádejte, co paní bylo. Svrab to nebyl, měla HZV - pásový opar, CMV, EBV, stafylokoky a streptokoky -  ale jen v kůži- takže opravdu sekundární zavlečená infekce po škrábání. Také měla toxocaru a tasemničky od psa, vlasovce- což jsou další pupínky a svědění. Diagnózu, a správnou, jsem udělala z obýváku  jen podle popisu v mailu, Salvie to jen potvrdila. Ono není moc infekcí, které způsobují vodnaté puchýřky.

 

Ale řekněte mi, na jaké úrovni je dnes naše medicína, když několik lékařů, z toho tři kožní, nepozná banální impetigo nebo pásák? To by se snad měli učit v prvním ročníku? Lékař na kožní klinice ani nevstal, aby se jí podíval na kůži. Nadarmo se neříká, že nejhorší studenti z ročníku si vybírají specializaci ,,kožní", protože tam toho nemohou tolik pokazit. Paní se tři měsíce zbytečně trápila.

Nasadily jsme: MMS orálně a koupele, informační kapky na herpetické viry a kůži, bude se natírat Fenistilem  než to z nejhoršího přejde, puchýřky desinfikovat a posypávat zásypem se sírou, a projde prakticky celou naší kúrou. Bude užívat B-komplex na posílení periferních nervů, nebo Pangamin či kvasnice.

 

Její dcera má MMS doma, takže když začne dnes, počítám že už tak za 3 - 4 dny by se mohla dobře vyspat. Úplně zdravá bude ale zhruba za 4 měsíce.

 

Hanka Bláhová

11. 7. 2019 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Ing. Hana Bláhová | Chodská 19 H, 61200 BRNO, Česká republika | GSM: +420 603 209 866 | e-mail: blahova.ha@seznam.cz | www.hblahova.com

IČ: 146 35 216 | Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 12.7.2004 | Evidenční číslo: 370200-2154488-00 | Jednací číslo:33921/04

Evidující úřad: Magistrát města Brna, Dominikánské nám. 1, 60167 Brno

Všechna práva vyhrazena © 2018 -2019  |  Detoxikace metodou Hany Bláhové  |  Created Milan Wimmer  |  Připomínky k funkčnosti webu - mail ADMIN