top of page
  • Naše články

Lupus erythematodes, kauza kolegyně

Ahoj Hani,

Dva roky ke mně chodí slečna s dg. lupus erythematodes a dermatomyositis . Jedenkrát ročně chodí na kontrolu na revmatologii, protože má ID.

Když jsme začínaly, měla borrelii, mycobakterie, Haemophilus influenzae, Chlamydie pneumoniae, chlorrezistentní prvoky, plasmodia, vlasovce.

Ještě má trochu oteklé prsty a změny na kůži krku, ale jinak je nesrovnatelně zlepšená. Pracuje, sportuje, údajně uběhne 2km, chodí do společnosti....

Na posledním testování v září měla ještě prvoky, plasmodia, vlasovce – všechno reinfekce.

ÚV lampu mají, ale jednou jim vypnuli proud a lampa se vypnula také. Nenapadlo je to zkontrolovat a znova se nějakou dobu sprchovali v kontaminované. Na krku a v dekoltu má zarudlý ekzém. V podkoží a lymfě jsem nenašla nic než prvoky, takže to musí být z toho sprchování. Navíc hodně cestuje, po republice i do zahraničí, to se voda těžko uhlídá.

Revmatoložka ji /jakože/ drží na kortikoidech.

Ona je pochopitelně nebere. Když ji dle svého názoru tak zlepšila, nyní jí sama od sebe navrhla snížit dávku. To považuji za úspěch. A perlička - když k ní přišla na jaře na kontrolu, doktorka jí povídá: ,,Cože - vy jdete po svých, vy ještě nejste na vozíku?“

Tak jí odpověděla: ,,Vždytˇmě přece dobře léčíte....“

X. X.

649 zobrazení
Hledání podle štítků
bottom of page