top of page
  • Příběhy klientů

Autoimunitní porucha štítné žlázy - příběh paní P.K.

22. 4. 2022 ,,Máte autoimunitní poruchu štítné žlázy a mnohonásobně zvýšené protilátky proti ní." Takový verdikt si vyslechla moje klientka od lékařů na endokrinologii 19.4.2022. Měla se dostavit příští týden do nemocnice, kde by se rozhodlo, co s ní dál.


Zavolala mi 20.4. a popsala příznaky do telefonu. Jsem plně obsazená, a i když jde o akutní problém, nebylo místečko, kam ji v tu chvíli dát. Přesto jsme ale po chvíli probírání symptomů, a prostředí, ve kterém žije, společně usoudily, že půjde hlavně o prvokovou infekci - pocení, dušnost, nateklý krk - prvoci kudy tečou tudy škodí, a když jsou zasaženy mandle a nosohltan, tedy i štítná ,,hned vedle". Doporučila jsem protiprvokovou léčbu a klientka hnána tlakem doktorů si sehnala léky ihned. Obě tušíme, že by dostala doživotní kortikoidy nebo aspoň doživotní Letrox či Eutyrox. Příští týden půjde už do nemocnice zvesela. Nechá si odebrat znovu krev, než s ní cokoliv začnou dělat, a obě jsme si jisté, že ta ,,záhadná a závažná" autoimunitní porucha najednou jak mávnutím kouzelného proutku zmizí. Takhle klientka popsala pocity už po třech dnech, a to ji ještě čeká sedm dní léčby, takže do nemocnice snad už půjde zcela zdravá.

PS: polyneuropatie je způsobena parazity okem viditelnými, to je zase jiná píseň, a po vyřešení problémů se štítnou ji čeká kolotoč. H. Bláhová

Vážená paní inženýrko, jste opravdu génius. Děkuji Vám velice. Ještě včera jsem zamířila do města a obstarala si ty doporučované tabletky. Nyní mám v sobě třetí tabletku. Cítím se jako na novém světě. Je zpátky síla, optimismus, úplně vymizela bolest hlavy, bolesti zad jsou mnohem menší, po dvou měsících jsem cítila i chlad zvenčí (bylo mi stále horko). V noci jsem se ještě trochu zpotila, ale "koupání ve vlastním potu" odešlo a dosud nepřišlo. Tachykardie ani bušení srdce už nebylo. Úporný tlak z hlavy také zmizel a rozmazané vidění, které nastupovalo, je také pryč. Brnění v horních a dolních končetinách není. Už mluvím lépe, nestojí mne to takové úsilí. Přestalo mne pobolívat v krku a o moc lépe se mi polyká. Mohu normálně stát a chodit, už jsem i s chutí vytřela podlahu. Ještě přetrvává malinká horkost ve tvářích a po těle, a mám zvláštní pocity v nohách, jakoby ožívaly (nedávno neurolog vyslovil podezření na polyneuropatii). Ještě zmíním, že se mi mnohem lépe dýchá, hlouběji, a nebolí mě při tom žebra. Po velmi dlouhé době bezbolestně sedím na tvrdé židli. Potíže, které trvaly intenzivně dva měsíce, mizí. Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji a věřím, že už bude jen líp. (Jsem zvědavá ve středu na výsledky ve fakultce.)

S úctou P. K.


29.4.2022

Kontrola v nemocnici dopadla dobře, lékaři klientce nenasadili žádné léky, budou ji prý jen pozorovat a má přijít za půl roku na další kontrolu.

719 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page