top of page
  • Příběhy klientů

Příběh pana M.V. - Ekzém v tříslech neboli vlk

Intertrigo (opruzenina, lidově též vlk) je dle klasické medicíny definované jako zánětlivá (vyrážka) objevující se v místech kde se povrch kůže stýká s jiným povrchem kůže nebo oděvem a zabraňuje odvětrávání nebo se o tuto plochu tře a v souvislosti s narušením pokožky se zde uchytí bakteriální, houbové nebo virové infekce a rozvinou v zánět. U malých dětí k takové reakci běžně dochází vlivem moči, u dospělých často stačí pot a nedostatek přívodu vzduchu.


Podle našich zkušeností se vždy, v případě veškerých ekzémů a vyrážek musí zvažovat i parazitární příčina.

Níže příběh našeho klienta.Dobrý den paní Bláhová,

chci Vám popsat, jak jsem se na základě Vaší rady zbavil problematického a úporného "vlka" v tříslech.


Po měření u Vás jsem se chystal na započetí procesu detoxikace. Ale cca deset dní před zahájením jsem začal cítit mírné svrbění v tříslech. Nepřikládal jsem tomu téměř žádnou váhu. Ty potíže mám prakticky každý rok v zimě, kdy z pracovních důvodů nosím venku podvlíkačky a nějaké to zapaření, samozřejmě i přes dodržování hygienických standardů, jsem byl nucen i v minulosti řešit.Tentokrát to však bylo jiné. Potíže se pomalu zhoršovaly, svědění přibývalo, ohniska se rozrůstala. Nepomáhalo nic z toho, co pomáhalo v minulých letech, a ani nic nového. Zkoušel jsem nejdřív kapky Dubovky, které pořádně pálí, ale vždycky zabraly. Teď ne. Peroxid vodíku, také ne. Pak jsem nasadil nezředěné CDS, nic. Zředěné MMS podle Humbla, nic. Jodisol-jód, desinfekce-nic. Protože se v teď už tmavočervených až fialových tříslech začal na povrchu objevovat jakýsi šedý povlak, vyhodnotil jsem to jako plíseň. Proto jsem nasadil Bentonit. To je, podle

Humblea, likvidátor plísní. Mazal jsem nejdřív kaší jíl-voda, připomínalo to tekutý pudr. Zklidnění na chvíli, pak nanovo. Tak jsem začal sypat na kůži suchý Bentonit coby pudr, jen chvilkové zlepšení. Ohniska se pořád pomalu nepříjemně zvětšovala. Koupil jsem si v lékárně Imazol krémpastu. Namazal jsem večer, výsledek mě ráno po opatrném omytí ale rozhodně nepotěšil. Slezla mi svrchní vrstva kůže. A vypadalo to docela hrozivě, jako velký červený stržený puchýř. Svědilo to a trochu pálilo.

Rozhodl jsem se hned ráno jít ke kožařce, co mi na to řekne. Řekl jsem jí, že to mám po Imazolu, a že je to asi alergická reakce. To kvitovala. Pak mi paní doktorka předepsala kortikoidovou mast Belogent a k tomu jakýsi Micetal. Zeptal jsem se, jestli by to šlo bez těch kortikoidů. Řekla, že rovnou mazat Micetal, to bych trpěl strašnou bolestí. Odpověděl jsem, že bych to třeba vydržel. Odvětila, že asi těžko, když mám slezlou kůži. Dál jsem se s ní tedy nebavil. Usoudil jsem, že to nemá význam. Když jsem odcházel, poznamenala, že příště bych na začátku problému mohl potírat kůži černým čajem, že zklidňuje. Hm.


Ty kortikoidy jsem mazat ale nechtěl. Vím, že brzdí či dokonce hatí detoxikační proces. Zároveň jsem ale potřeboval chodit do práce, a to s ,,rozjetým vlkem" nešlo.

Uvažoval jsem, jaké mám možnosti:

1/ napíšu Vám mail s dotazem jak to vidíte .

2/ objednám se k homeopatce, která mi před lety pomohla s otokem očí

3/ použiji Micetal, bez předchozích kortikoidů .


Vy jste mi záhy zavolala a informovala mě o tom, že příčinou problémů jsou pravděpodobně paraziti, nejčastěji to jsou hlísti nebo vlasovci. A dala jste mi instrukce ohledně okamžitého nasazení antihelmintik.

První den. Masáž válečkem od kotníků nahoru i přes třísla směrem k břichu, obě nohy. S rukama to samé. Pak vzít 3 Albendazoly nebo 5 Vermoxů.

Druhý den: po masáži 1 Praziquantel a na postižená místa namazat směs-mast připravenou z jedné rozdrcené tablety Praziquantelu důkladně vmíchané do sádlového základu.

Třetí den: po masáži 1 tabletu Hetrazanu. Vyrobil jsem si i hetrazanovou kašičku.

Čtvrtý den: po masáži orálně 1 díl Ivermectinové koňské pasty plus mazání.


A výsledek? Skvělý. Vývoj byl následující: V pondělí jsme spolu mluvili, v úterý v poledne jsem si dal po masáži 5 Vermoxů. Večer po sprchování kůže vypadala pořád jako stržený puchýř, ale nesvědila, nepálila. A ve středu ráno? Skoro jsem nevěřil, co vidím. Kůže zacelená! Jen s mírným lokálním zarudnutím. Nesvědí. Musel jsem hned do práce, tak jsem masíroval a mazal až večer Iverpastou, plus 1 díl Iverpasty orálně. Ve čtvrtek ráno další zlepšení, zarudnutí ustupuje. Večer masíruji a použil jsem 1 Hetrazan orálně a mazal hetrazanovou mastí. V pátek ráno opět zlepšení a prakticky bez vlka. Večer po masáži 1 tableta praziquantelu a mazání praziquantelovou mastí. V sobotu jsem po masáži užil 2 Vermoxy a pak namazal mastí vyrobenou ze dvou Vermoxů. Výsledek je skvělý a kůže se krásně hojí, přirozeně hnědne a nesvědí.


Moc Vám proto děkuji za rady.

Kdybych měl zhodnotit efekt a účinek jednotlivých léčiv, tak bych asi nejvíc vyzdvihl Hetrazan a Vermox. Po nich jsem měl pocit opravdu rychlého a zklidňujícího působení a efektu. Praziquantel a Iverpasta však určitě také podpořily a dobře ovlivnily léčbu. Praziquantel se trošku hůř rozpouštěl v sádle, přesto, že byl umletý v hmoždíři opravdu najemno.

Ještě jednou Vám velmi děkuji, paní Bláhová. Odhodlaně se pouštím do dalšího - původně naplánovaného - několikatýdenního detox kolotoče na zbytek mých problémů.


S pozdravem

M.Z.

12.ledna 2021Komentář HB:

U jakéhokoliv ekzému nebo vyrážek pomýšlejte v prvé řadě na parazity. Statisticky nejčastějšími pachateli ekzémů jsou hlísti, na druhém místě vlasovci a v těsném závěsu za nimi se drží ploší červi.

Máme-li takový problém řešit na dálku, pro jistotu nasazujeme všechny druhy léků na ,,velké“ parazity, /okem viditelné/, počínaje antihelmintiky na hlísty. Mazání kůže mastí vyrobenou z antihelmintik a téměř libovolného krému léčení jen urychlí.


1 419 zobrazení

Comentarios


Hledání podle štítků
bottom of page