top of page
  • Obrázek autoraPřevzatý článek

Lidé každý týden konzumují mikroplasty o velikosti kreditky

Vážení klienti,

tento článek potvrzuje, že je lépe doma filtrovat vodu v každém případě, i když se v ní aktuálně nenacházejí prvoci a bakterie, a že je lépe pít vodu převařenou či přemraženou, než vodu balenou.

Hanka BláhováVědci z Natural News zjistili, že průměrný člověk každý týden zkonzumuje přes znečištěné jídlo a vodu plastové částice o velikosti kreditní karty – a velká většina lidí nemá ani ponětí, že se to vůbec děje.


Nanoplastické částice, které jsou menší než 0,001 milimetru, trápí moderní zásobování potravinami a vodou, stejně jako o něco větší mikroplasty o velikosti 0,001 až 5 milimetrů. Lidé, kteří pijí doporučených 1,5 až 2 litry vody denně z plastových lahví, přijmou 90 000 plastových částic ročně jen z tohoto jednoho zdroje. Pití nefiltrované vody z vodovodu navíc přidává k tomuto počtu dalších 40 000 plastových částic ročně.


Zkoumání vzorků střevního mikrobiomu odhalilo, že většina lidí je dnes plná jak mikro-, tak nanoplastických částic. To vysvětluje, alespoň částečně, masivní nárůst metabolických problémů, jako je cukrovka, obezita a chronické onemocnění jater. Mikro- a nanoplastické částice jsou také spojeny s lokélním zánětem a imunitními reakcemi v těle, což znamená, že také hrají roli při autoimunitním onemocnění. Také je již všeobecně známo, že plasty jako bisfenol-A (BPA) jsou spojovány s rakovinou. „Zdravá střeva s největší pravděpodobností odvrátí zdravotní riziko,“ říká Lukas Kenner, jeden ze spoluautorů nové studie na toto téma, která byla publikována v časopise Exposure & Health . "Ale místní změny v gastrointestinálním traktu, jako jsou ty, které jsou přítomny u chronického onemocnění nebo také negativní stres, mohou učinit organismus náchylnější ke škodlivým účinkům MNP."Plastové částice obsahují i ​​další toxiny, které ničí zdraví

V plastech se nachází mnoho dalších toxických látek, které lidé také konzumují. Další studie z Dánska, která byla zveřejněna na začátku tohoto roku, jich identifikovala tisíce, včetně různých změkčovadel, díky nimž jsou plasty pružnější, až po repelenty proti hmyzu. Plasty a další chemikálie, které obsahují, jsou tichým zabijákem, protože si lidé často ani neuvědomují, že je konzumují. Pokud tekutý obsah láhve nechutná jako plast, pak jsou chemikálie, které obsahují, obvykle skryté a neidentifikovatelné. Až když člověk onemocní, lze to potenciálně vysledovat zpět k plastům.


Novější studie zjistila, že v závislosti na tom, kde člověk žije a co jí a pije, nakonec spotřebuje až pět gramů plastu za týden. Část z toho se vyloučí, ale zbytek skončí ve výstelce střev nebo se vstřebá do těla. V kombinaci se všemi ostatními toxiny, které lidé vědomě konzumují, jako jsou farmaceutické léky a zpracované potraviny, jsou mikro- a nanoplasty přímo zdravotní katastrofou a mohou vysvětlit, proč jsou chronické nemoci nyní tak běžné.


Výzkumný tým nové studie také zjistil, že minerální voda je často kontaminována xenohormony vyluhovanými z PET (polyethylentereftalátových) lahví. „Je známo, že xenohormony vykazují estrogenní aktivitu, která může v těle působit karcinogenně,“ stojí ve shrnutí zveřejněných Lékařskou univerzitou ve Vídni v Rakousku. Vyhýbání se plastům a věcem, které obsahují plastové částice, pomůže tělu lépe tyto částice, se kterými se setká, zvládnout a snáze je odstranit. „Všechny plasty jsou vyrobeny z toxických chemikálií,“ napsali v Natural News . "Myslet si, že se nedostanou do vody, je naprostá ignorance a hloupost."


931 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page