top of page
  • Příběhy klientů

Makulární degenerace očí - příběh paní M.T.

15. 12. 2021


Drahá paní Bláhová!

Jste genius!! Díky díky. Když jste mne vzala v březnu do své péče, zbavila jste mne mnoha problémů, které jsem měla díky chronické borrelióze. Tou jsem trpěla pět let. Nejhorší byly bolesti za krkem. Bolely mne klouby, hlavně drobné klouby ruky. Penicilín jsem na borrelii dostala jednou.


Ještě bývám večer unavená, když se mění tlak, ale to má každý. Horší bylo, že jsem špatně viděla. Nemohla jsem nic dělat, neměla jsem žádnou radost ze života. Trpěla jsem navíc závratí a dušností, měla jsem astma. Skoro rok jsem čekala na objednání na oční. Sestře jsem volala, že než se k nim dostanu, budu slepá. Vysmála se mi, ,,to snad ne“. Oči se stále zhoršovaly. Do dálky jsem viděla dvojitě, a ještě jako přes akvárium.


3. 3. 2021 jsem se konečně dostala k oční lékařce. Po změření a vyšetření v černé komoře mi řekla, že si musím zvykat, že budu slepnout, že mám přes oko blánu, ta až bude dost silná, odstraní se velkou operací při plné narkóze, oko se vyndá, blána odstraní, oko vrátí. Myslela jsem, že je to špatný vtip.


Přišli jsme domů a poprvé v životě jsem napsala mail. Napsala jsem paní Bláhové, jestli bych k ní mohla do péče. Byla jsem mile překvapená, že souhlasila.


Už po třech měsících detoxikace se zrak velmi zlepšil, nyní po devíti měsících je ještě lepší. Mám roky brýle na blizko, ale to, co se dělo na dálku, bylo hrozné. Chodila jsem podél zdi, neměla jsem jistotu, orientaci. Pořídila jsem si zabarvovací brýle,1,5 dioptrie, což je na můj věk dobré. Je mi 75 let. Za krkem mne nebolí, astma nemám, netočí se mi hlava, nálada i klouby jsou lepší. Baví mne zase něco dělat.


Věřím, že bude ještě lépe. Díky díky, drahá paní inženýrko, těším se na shledání.


Vaši Marika a Jan TrčkoviKomentář Ing. Hany Bláhové:

Paní Marika ke mně poprvé přišla 10. 3. 2021. Trpěla makulární degenerací oční sítnice, závratí, chronickou rýmou a astmatem, vyšším tlakem, bolely ji klouby, zvláště krční páteř. Paní Marika má zahradu, její vodu jsme naměřily dobrou. Přesto však během života nasbírala prvoky, především Blastocystis, které způsobovalo astma a dušnost. V kloubech řádila borrelie, plasmodia a filária. V očích jsem našla Toxocaru cati a Echinokoka granulosus – zahrada. Dále měla toxoplazmózu-chronické zahlenění mandlí. Mikrofilária v dutinách - chronická rýma. Cysta tasemnice na hypotalamu způsobovala závratě a deprese. V květnu jsme řešily nové zátěže, něco ze zahrady, něco z jídla, T. solium se dostala na optický nerv, způsobila i zažívací a střevní problémy. V září

byla paní Marika v blízkém kontaktu s očkovaným, musely jsme řešit spike proteiny, a rovnou jsme přibraly i těžké kovy. Zátěží už bylo minimum. Teď v zimě se zaměříme na vyšší krevní tlak, zda bychom nemohly některé léky na tlak alespoň zredukovat. Při zářijové návštěvě byl už papír skoro čistý.

836 zobrazení

Commentaires


Hledání podle štítků
bottom of page