top of page
  • Obrázek autoraPřevzatý článek

Nattokináza rozpouští krevní sraženiny a zabraňuje jejich vzniku

(Natural News) Jednou z nejlepších obran proti srdečním chorobám, arterioskleróze a krevním sraženinám je málo známá potravina zvaná natto. Natto je lepkavá hmota podobná sýru, která se vyrábí z fermentovaných sójových bobů a specifického typu komenzálních bakterií. Tato prospěšná bakterie, Bacillus Subtilis, pomáhá udržovat střevní trakt zdravý. Když se používá ke fermentaci sójových bobů, produkuje léčivou látku, která může snižovat krevní tlak, léčit osteoporózu, rozpouštět krevní sraženiny a udržovat na uzdě kardiovaskulární choroby, mrtvice a infarkty.
Nattokináza je lék proti krevním sraženinám vyvolaným vakcínou


Natto je populární v Japonsku, kde je základním jídlem po tisíce let. Má oříškovo - slanou chuť a často se kombinuje s rýží. Vědci z Chicagské univerzity izolovali v natto specifický enzym, který rozpouští sraženiny. Tento enzym se nazývá nattokináza. Když byla nattokináza aplikována na krevní sraženiny při tělesné teplotě, sraženiny se rozpustily během 18 hodin.


Při poranění červených krvinek se kolem nich vytvoří vláknitá síť zvaná fibrin. Tento proces se přirozeně vyskytuje při zastavení krvácení, vytvoření strupu a zahájení procesu hojení. Jakmile se zranění začne hojit, tělo produkuje další látku zvanou plazmin, která rozkládá a rozpouští fibrin. Jak člověk stárne, jeho tělo produkuje méně plasminu. Pokud není fibrin správně rozpuštěn, může se stát nebezpečnou sraženinou, která vede k infarktu anebo mrtvici.


Nattokináza pomáhá stárnoucímu tělu rozpouštět fibrin a chrání kardiovaskulární systém před potenciálně život ohrožujícími sraženinami, které se plně nerozpustily. Podle výzkumu je nattokináza čtyřikrát silnější při rozpouštění sraženin než samotný plasmin. Pokud je natto zařazeno do stravy, může pomoci stabilizovat krevní tlak, rozpustit existující sraženiny a optimalizovat kardiovaskulární systém .


Duležitost Natto je dnes větší než kdykoli předtím kvůli množství krevních sraženin a srdečních zánětů, které způsobuje hromadné očkování proti COVID-19. Vzhledem k tomu, že nekontrolovaná produkce zánětlivých spike proteinů způsobuje koagulaci krve a autoimunitní problémy, hrozí proto krevní sraženiny. I když neexistují přímé vědecké studie prokazující, že natto dokáže rozbít podivné sraženiny pocházející z těchto vakcín, má natto dlouhou historii rozpouštění běžných krevních sraženin.


Natto je skvělé pro kardiovaskulární funkce, trávení a zdraví kostí


V případě hospitalizace, mohou léky rozpouštějící sraženiny zachránit životy, přesto jejich účinky netrvají dlouho a jsou často velmi drahé. Jedna dávka léků rozpouštějících sraženiny je dobrá na několik minut a může dosáhnout 1 500 $. Na druhou stranu lze akutním příhodám v nemocnici zcela předejít pravidelným užíváním natto ve výši 20 USD. Potrava rozpouštějící sraženiny zůstává bioaktivní v těle až 12 hodin v kuse a funguje efektivněji po dlouhou dobu, aby rozpustila sraženiny a zlepšila kardiovaskulární funkce. Vedlejšími účinky této potraviny jsou nižší krevní tlak, nižší cholesterol, zdravější trávení a silnější kosti.


Studie z Oklahoma State University a Miyazaki Medical College zjistila, že natto rozpouští krevní sraženiny o 48 procent rychleji . Dvanáct japonských dobrovolníků vidělo, jak se jejich sraženiny rozpustily během dvou hodin a jejich krevní tlak klesl o 11 procent během pouhých dvou týdnů. Natto je také zdravou volbou pro léčbu osteoporózy. Látka urychluje syntézu vitaminu K2 ve střevním traktu. Tento vitamín pomáhá tělu zachovat zásoby vápníku v kostech. Jedna studie zjistila, že se u žen snížila ztráta kostní hmoty tím, že užívaly 160 gramů natto týdně. Ženy ve studii snížily úbytek kostní hmoty v horní části stehen o více než 80 procent a v dolní části paží o 60 procent.


Pokud by bylo toto jídlo přijato do kultur mimo Japonsko, pak by se zlepšila kvalita života pro stovky milionů lidí na celém světě, zejména na přechodu do stáří. Také by lékaři měli doporučovat doplňky natto každému, kdo dostal vakcínu COVID-19.
927 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page