top of page
  • Příběhy klientů

Přivedl mne syn - příběh paní E.Ř.

22. 3. 2024


Jmenuji se Eva Říhová, ročník 1954, do Vaší poradny mne přivedl syn Robert. Jeho příběh si můžete přečíst v Deníku poradce 4 na straně 107. Jeho příběh je příběhem rekordmana v diagnózách a nadpis začíná diagnózou Bechtěrev, revmatická artritida, lupus….. Dnes, po roce jeho poctivého přístupu k detoxikaci jsou jeho výsledky výborné. Já se také cítím mnohem lépe.


Moje první návštěva proběhla 24.3. 2023. První měření mne šokovalo, co všechno jste mi našla. Řekla jste mi, že při takové zátěži mám být ráda, že ještě chodím. Po cestě domů jsem plakala, nemohla jsem to skousnout, že toho mám tolik. Skutečně mi ale delší dobu nebylo dobře, měla jsem velké bolesti kloubů a svalů, trpěla jsem závratí, zadní rýmou, měla jsem věčně ucpané a zalehlé uši, vleklé trávící problémy, silné pálení žáhy, panickou ataku, srdeční arytmii, rosaceu, řezaly mne a pálily oči. V průběhu posledního půl roku jsem zaznamenala velký úbytek váhy. Bolel mne, jak se říká, ,,celý člověk“.Samozřejmě že jsem podstoupila různá vyšetření u mnohých ,,odborníků“, ale vždy jsem dostala stejnou odpověď: nic vám není, vezměte si Brufen. Byla jsem na rentgenech, na CT, na vyšetření krve, občas mi opíchli klouby, Verdikt zněl, že mám vzhledem ke svému věku sníženou imunitu, ale zánětlivé parametry jsou v normě.

Jakmile jsem po návštěvě u paní Bláhové zjistila, že za některými potížemi mohou být paraziti od našeho pejska, provedli jsme v našem panelákovém bytě řadu opatření. Pejska odčervujeme každé tři měsíce. Po každém venčení umýváme tlapky. Vyhodili jsme z bytu všechny koberce, vyprali a vyvařili všechny textilie, pořídili jsme čističku vzduchu. Ob den savuju podlahy. Na zahradě pracujeme v rukavicích, poctivě převařujeme vodu, protože v našem paneláku nelze instalovat filtr.


Díky patří mému synu Robertovi, který mne celou dobu detoxikace podporoval, občas i kontroloval. I když mi bylo zhruba první tři měsíce od zahájení detoxikace hodně špatně, věřila jsem Vám a rozhodla jsem se, že budu bojovat a nevzdám to. Některé dny ze začátku byly opravdu náročné, někdy jsem musela proležet v posteli i dva dny, ale výsledek stál za to.


Je to k neuvěření, ale se dnes cítím plná energie, netočí se mi hlava, nebolí uši, odezněla dýchavičnost, už nemívám panické ataky, trávící problémy a žlutou stolici - to vše je pryč. I když mne občas bolí nohy, náladu mi to nezkazí, protože to už patří k věku.


Zvlášť se chci rozepsat o srdeční arytmii. Od roku 2020 mne trápilo bušení srdce a dýchavičnost. Kardiolog po EKG mi řekl, že tyto problémy vyvolává emociální stres, že to chce klid, a nasadili mi léky Biseprolon a Cardilan. Každého půl roku jsem chodila pravidelně na EKG a holtr, ale bušení srdce nepřestávalo, provázeno únavou. V roce 2022 mne třikrát odvezla rychlá do nemocnice. V lednu 2023 mi byla kvůli tachykardii doporučena katetrová ablace, ale tu jsem odmítla.


V dubnu 2023, už po prvním měření, jsem se panu doktorovi zmínila, že arytmii by mohli způsobovat paraziti. Řekl, že je to možné. Při další kontrole v červnu 2023 bylo vše v pořádku, a to mi opět dělali EKG, brali krev a měla jsem holtra. V srpnu 2023 jsem byla na kontrole na plicním. V lékařské zprávě stojí, že ,,statické a dynamické ventilační hodnoty jsou nadprůměrné.“ Přestala jsem brát léky, protože problémy postupně odcházely, až vymizely, dnes neberu nic. Při poslední kontrole v únoru 2024 mi opět na kardiologii vyšetřila paní doktorka krev, provedla EKG a nasadila holtra, po testech mi sama od sebe vysadila léky. Samozřejmě jsem se jí nepřiznala, že už delší dobu nic neberu. Dokonce uznala, že mé problémy mohli mít na svědomí paraziti.


Ještě jednou se synem děkujeme za pomoc, lidský přístup a podporu, a přejeme hodně zdraví a pohody.


Eva ŘíhováKomentář:

V březnu 2023 ke mně přišla klientka, která byla zvyklá obíhat několik pracovišť: revmatologii, ortopedii, kardiologii, plicní, gynekologii, gastrologii a neurologii. Kromě obvoďáka, pochopitelně. Některé problémy vypsala do svého článku, přidám ty, které nezmínila: reflux jícnu, opary, tinitus, artrózu, astma, pocení, bolesti v tříslech, bolesti páteře, cysta na ledvině.

Cestovala v minulosti do Izraele, Turecka, Bosny, Chorvatska.


V kloubech a na páteři: borrelie, Chlamydie trachomatis, mycobacteria, dvoje plasmodia a babesie, loa-loa, onchocerca, dengue, west-nil, Brucella canis, EBV, CMV.

Svaly: Trichinella spiralis

Pálení žáhy a reflux jícnu: Helicobacter pylori, Giardia intestinalis a další chlorrezistentní prvoci.

Pocení: améby, mycobacterie, EBV

Zadní rýma: EBV, lymfocryptovirus

Rosacea: cysty tasemniček a toxocar ve vedlejších dutinách nosních

Plíce: Adenoviry, Chlamydie trachomatis, Hantaan virus, toxocara, vlasovci, prvoci

Oči: Chlamydie trachomatis, dva oční vlasovci, toxocara canis

Uši: Tasemnice i hlísti, herpetické viry

Zažívání: Helicobacter, virus hepatitidy A, B, G, E, EBV. CMV, Améby, Giardie, Cryptosporidium, Blastocystis, T. solium

Cysta na ledvině: HPV, Echinococcus granulosus

Gynekologie: prvoci, HPV, Brucella canis, Chlamydie trachomatis

Mozek: T. solium, West-nil, dengue, borrelie, lentiviry, polyomaviry, Chlamydie trachomatis - pleny, babesie

Srdce: Cardiovirus, borrelie, herpetické viry, vlasovci, hlísti


Je vám jasné, že takovou nálož nemohla klientka zvládnout za tři měsíce, a taky se dá představit, jak s ní musela cvičit antihelmintika. Zdvižený prst mám nad zátěžemi, které všechny kromě jediné exotičtější Onchocerky můžete nachytat i na českém dvorku.


Paní Eva je příkladem i pro mnohem mladší klienty, kteří detox ustrašeně vzdávají při prvních vedlejších účincích. Detoxikace nemusí být v průběhu vždy jen příjemná, ale stojí za výsledek. Poslední kontrola z 20. 3. ukázala ještě nějaké prvoky v zažívání, přeci jen pouhým převařováním se nedá vše uhlídat, ale filtr se už řeší. Zbyla tu nějaká plasmodia a na dvou místech ještě toxocara. Jinak je papír poloprázdný. Paní Eva je bojovnice a je důkazem, že i ve vyšším věku je možné se letitých zátěží zbavit.

HB

190 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page