top of page
  • Příběhy klientů

Roztroušená skleróza? příběh pana J. V.

Liberec 22. 1. 2023


V 5/2012 mi byla diagnostikována RS kvůli problémům s levým okem. Byl jsem na ně světloplachý. Tento stav trval skoro dva měsíce, poté problémy samy odezněly. Celé ty dva měsíce mě v podstatě stále bolela hlava. Teprve po samovyléčení přišla diagnóza od lékařů: Roztroušená skleróza. Diagnóza mi změnila život. Po prvotním sesypání přišla později obrovská chuť vzít život do vlastních rukou a nepřijmout tezi nevyléčitelnosti. Během následujících 11 let jsem začal postupně odhalovat pro mě doposud neznámý svět, vyzkoušel jsem mnoho nových věcí a začal si dělat život konečně takový, jaký jej chci já sám. Nebylo to vždy jen snadné, zažíval jsem i období propadů. Dlouhodobě však rostla kvalita mého života, štěstí i pocit svobody.


Přesto na samém začátku (6/2012) v době největší paniky, jsem přistoupil na experimentální biologickou léčbu. Od té doby nejsem oficiálně léčen, přátelsky odmítám biologickou léčbu, beru jen vit D. S lékařkou z RS centra máme velmi dobrý až přátelský vztah. Je založená na maximální otevřenosti: důrazně, ale přátelsky říkám, že nevím, proč by mě měli léčit, když ještě nikoho nikdy nevyléčili. Moje lékařka se nikdy neurazila. Respektuje, že za své zdraví si nesu odpovědnost sám. Vše co popisuji níže, včetně odparazitování, s ní od samého počátku otevřeně probírám.Na jaře 2014 jsem objevil inspirativní příběh Karla Vostruhy, měl jsem obrovskou chuť odparazitování zkusit – jako prevenci, neboť jsem do té doby žádné viditelné problémy s RS neměl. V Liberci jsem si našel poradkyni, která se věnovala testování a léčení parazitů. Parazitární zátěž mi byla naměřená velmi vysoká: hlísti, larvy tasemnic, vlasovci, borrelie a mnoho mnoho dalšího, včetně virů, jiných bakterií a prvoků. Po požití praziquatelu (5x600mg) se mi objevily úplně stejné problémy s okem jako v roce 2012 (tentokrát pravé oko). Vyšetření na očním oddělení neodhalilo žádný problém oka, diagnóza teda zněla jasně: jde o ataku RS, zánět na očním nervu, nutná aplikace kortikoidů. Měl jsem tehdy velmi těžký víkend. Na kortikoidy se mi nechtělo, měl jsem silný pocit, že tím jen potlačím novou cestu, po které jsem se vydal. Rozhodl jsem se napsat Haně Bláhové, přestože jsme se vůbec neznali. Hana mi poradila zvýšit dávku Praziquantelu s vysvětlením, že jsem larvy tasemnic patrně jen rozdráždil, avšak nezabil. Uposlechl jsem Hanu, na kortikoidy nešel. Cca za dva dny se začal můj stav zlepšovat, do týdne bylo oko úplně uzdravené. Odparazitování jsem dokončil celé. V době braní anthelmintik jsem si dělat i denní klystýry a na vlastní oči jsem díky tomu viděl, co ze mě vychází! Něco jsem vyfotil (přikládám). Bohužel jsem tehdy nevyfotil vše. Zajímavé bylo, že asi tak 4x jsem ve WC viděl bílé kuličky (cca 0,5-1,0cm velké), pokaždé jich bylo tak 30-50 ks. Nemohu si být jist (nevzal jsem vzorek ani foto), zda to byly larvy tasemnice, (asi ze střev), ale bylo neuvěřitelné to vidět na vlastní i manželčiny oči. Za měsíc a půl jsem byl na vyšetření magnetickou rezonancí. Na mozku nebyl vůbec žádný nový nález! Dokonce na příslušném očním nervu nebyla žádná stopa po zánětu - ani po prodělaném (neaktivním). Tento příběh nepovažuji subjektivně za 100% důkaz o účinnosti odčervení, ale jinak si ho vysvětlit nedokážu. Parazitární kúru jsem tehdy plně dokončil (MMS jsem pil 1,5 roku denně).


V 11/2022 se mi spontánně objevil stejný problém s levým okem jako v roce 2012. Odmítl jsem kortikoidy, zvolil jsem odparazitování. Tentokrát jsem neviděl přímou úspěšnou vazbu jen na praziquantel, ale po aplikaci kombinace praziquantel, albendazol, vermox, hetrazan se začalo oko opět zlepšovat. Pomaleji než v roce 2014. Odhaduji, že za cca 14 dní bylo oko na 95% v pořádku a tento stav trvá až doposud (1/2023). V době, kdy bylo oko již na cca 80% v pořádku, jsem absolvoval detailní vyšetření v nemocnici na očním. Byl mi potvrzen mírný zánět na očním nervu. Následná MRI (rezonance) tento mírný zánět potvrdila. I bez použití kortikoidů, aplikací odčervení s pomocí Hanky se mi oko dostalo na 95% do pořádku.


Za důležité považuji uvést, že v roce 2014 i 2022 (protiparazitární kúry) mi má lékařka (RS centrum), dělala pravidelné detailní vyšetření krve. Během obou odčervovacích kúr (kde je dočasná chemická zátěž přítomna) nevykázaly testy žádné anomálie. Krev byla zcela v pořádku, včetně testů jater a ledvin.


Do života jsem si zavedl mnoho cest jak zůstat zdráv. Nemyslím si, že za můj dlouhodobě dobrý zdravotní stav vděčím jen odparazitování. Přesto mu věřím, mám ho v repertoáru jako přítele „poslední instance“. Když mé jiné metody nestačí, obrátím se v první řadě na tuto pomoc.


Moc děkuji tímto Hance Bláhové, za její neuvěřitelné rychlé konzultace, za její objevy a za její obdivuhodnou odvahu, se kterou šíří své poslání do světa. Upřímně děkuji,


Honza LiberecKomentář jen krátký:

Hurá, máte tu dalšího bojovníka, který otevřeně mluví se svou neuroložkou o odčervování, a nenechá se zlákat mámením bludiček typu kortikoidů a biologické léčby. S klientem jsme byli v čilém mailovém kontaktu, vše jsme řešili na dálku vzhledem k jeho pracovní vytíženosti a vzdálenosti jeho místa bydliště od mé poradny. Protože kolegyně odvedla dobrou základní práci, mohla jsem snadno jen navázat.


HB

541 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page