top of page
  • Obrázek autoraPřevzatý článek

Trpěl silnými bolestmi a plynatostí. V těle mu řádila obří tasemnice

Když si 67letý pacient stěžoval v Thajsku na silné bolesti břicha a plynatost a uvedl, že snědl syrové hovězí maso, pojali lékaři podezření na přítomnost tasemnice v jeho těle. Po vyšetření se podezření skutečně potvrdilo, ani lékaři ale nečekali, že parazit bude měřit 18 metrů.

Se silnými bolestmi břicha a plynatostí dorazil do nemocnice nejmenovaný pacient, který přiznal, že si k večeři dopřál syrové hovězí maso. To bylo pro lékaře pádným důvodem, aby se začali zajímat o rozbor pacientovy stolice. Z něj vyšlo, že v těle má muž skutečně tasemnici a byly mu podány léky, které nezvaného vetřelce usmrtily.


Druhý den, kdy běžně ze člověka spodní cestou mrtvá tasemnice vyjde, zůstal celý lékařský tým v šoku. Není sice výjimkou, že tasemnice měří několik jednotek metrů, ale 18metrovou tasemnici personál tamní nemocnice dlouho neviděl. Údajně se má jednat o nejdelšího parazita, který byl zdokumentován za posledních 50 let.

„Dalo nám skutečně práci, abychom parazita, který z lidského těla vyšel po kouscích, srovnali a prozkoumali. Pacientovi jsme podali léky a doporučili mu, aby nekonzumoval syrové hovězí či vepřové maso. Tasemnice může žít v lidském těle klidně až 30 let. Někdy jsou totiž příznaky velmi mírné až žádné,” varoval lékařka Schawanya Rattanapitoonová.

589 zobrazení

Comentarios


Hledání podle štítků
bottom of page