top of page
  • Obrázek autoraPřevzatý článek

Žena nechtěla trpět, rozřezala si břicho

Vážení přátelé, tento článek dávám na naše stránky proto, aby se lékaři nad sebou zamysleli, a přestali mít pocit, že jsou polobozi.

Naše medicína zdaleka není na takové úrovni, jak se všeobecně tvrdí. Toto je článek z mainstreemu, ze Seznamu. Nezkresluje ho tedy žádný zavilý alternativec. Popisuje tvrdou realitu. Žena chodila několik let po doktorech s krutými bolestmi a nikdo jí nepomohl!

Dál netřeba komentovat.

Hanka BláhováČlánek:


Žena nechtěla trpět, rozřezala si břicho. Záchranářkou Míšou výjezd silně otřásl


Záchranáři bojují o lidské životy dennodenně. Někdy však čelí tak silným momentům, že i ostřílené profesionály chytnou za srdce víc, než by si přáli. Míša ze středočeské záchranky v rámci prázdninové rubriky "Z historie našich výjezdů" popsala příběh zoufalé seniorky, na kterou ani po dlouhých letech nedokáže zapomenout. Ženu našla ležet v koupelně s rozřezaným břichem.Záchranářka Míša zrovna sloužila noční směnu, když dostala zprávu z operačního střediska o úrazu seniorky. V poznámce měla jen stručnou informaci o "pořezání břicha starší ženy". Domnívala se, že půjde o "klasickou" nehodu. Místo toho vyjížděla k případu, který se jí nesmazatelně vryl do paměti.


"Každý záchranář si občas v duchu představuje, co se asi stalo a jak to na místě bude vypadat. Tenkrát mě napadlo, že stará paní asi nešťastnou náhodou spadla a pořezala se třeba o rozbitou sklenici, to se stává docela často. Nikdy ale nezapomenu na to, co jsme s kolegou viděli, když jsme přijeli na místo. Žena ležela v koupelně na zemi, všude hodně krve. Na zemi, na vaně, na toaletní míse. Držela se za břicho, byla bílá jako křída a sténala bolestí," přiblížila Míša.


V první chvíli záchranářku napadlo, že seniorka spadla na toaletní místu, ta se rozbila a pořezala ji. Brzy však pochopila, že je to jinak.


Žena byla při vědomí, když k ní Míša přispěchala. "Řekla mi, abychom ji nechali umřít. To mě zarazilo, ale vzhledem k tomu, jaké měla bolesti, jsem jejím slovům nepřidávala hlubší význam. Klekla jsem si k ní a v tu chvíli jsem viděla velký kuchyňský nůž, který byl celý od krve. Došlo mi, že to udělala schválně," zavzpomínala na okamžik krutého prozření.


"Zranění bylo tak velké, že jsem jí viděla až do dutiny břišní. Ztratila velké množství krve, celou dobu ale s námi mluvila," přiblížila záchranářka.


Protože zdravotníci měli podezření na sebevraždu, museli přivolat také policii. Rodinu seniorky zpráva o vážném stavu příbuzné šokovala. "Řekli nám, že babička několik let trpěla opravdu velkými bolestmi břicha, jezdila všude možně po doktorech, ale bohužel nikdo ji nedokázal těch bolestí zbavit. A tak to vypadalo, že si stará paní chtěla od bolesti pomoct sama," vysvětlila Míša.


Ženu se nakonec podařilo zachránit, po několika dnech zotavování opět začala chodit a vypadalo to, že brzy půjde domů. Po dvou týdnech ale náhle zemřela. Ačkoliv se případ odehrál už před mnoha lety, Míša na seniorku stále vzpomíná. "Těžko si dokážu představit, jak se cítila, když ji nikdo několik let nedokázal zbavit té bolesti. Zoufalí lidé prostě dělají zoufalé věci, stejně jako tahle žena. Celá událost mě přesvědčila o tom, že bychom neměli zapomínat na staré lidi, měli bychom se k nim chovat s úctou, láskou a více s nimi mluvit o jejich pocitech a trápeních," dodala na závěr.

270 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page