top of page
  • Příběhy klientů

Alergie, ulcerózní kolitida - příběh paní P.K.

7. 6. 2023


Dobrý den paní Bláhová,

předem se omlouvám za sáhodlouhý příběh, o který se chci s Vámi a Vašimi čtenáři/klienty podělit, ale pro pochopení celé situace je potřeba uvést klíčové body. Mnohé z nich jsem musela sice vynechat, ale doufám, že i tak bude příběh dostatečně k pochopení. Momenty, které mě postupně dovedly do Vaší péče:


Vyrůstala jsem na vesnici, kde jsme měli teplou vodu vyvedenou do baráku ze studny, studená tekla z řadu.

Ve škole jsem byla premiantkou jak na základní, tak střední škole a nadanou studentkou na VŠ škole i v postdoktorátním studiu.


Od kojence mne neustále trápily zažívací komplikace, které se rok od roku zhoršovaly. Jako pětiletému dítěti mi byly diagnostikovány alergie na obiloviny, traviny, pyl, prach, roztoče a mnoho dalšího, takže se mě rodiče snažili držet ve sterilnějším prostředí, a po poradě s alergologem mě nechali očkovat speciálními francouzskými vakcínami, vyrobenými dle mé krve. Sice musím uznat, že se mé alergie stabilizovaly, ale v té době jsem netušila, jakou daň si vyberou za pár let.


Mezitím se mi značně zhoršovaly mé gastro-potíže, takže jsem skončila na gastroenterologii a prošla několika vyšetřeními. Poprvé jsem endoskopii absolvovala už zhruba v osmi letech! Bohužel ani při tomto, ani žádném dalším vyšetření lékaři nic nenašli, a vždy mě poslali domů. Avšak problémy se neustále stupňovaly. V 12-ti letech jsem toto gastroenterologické kolečko absolvovala znovu, včetně pHmetrie, opět s negativním výsledkem, dále vyšetření žlučníku a celého trávicího traktu, opět s negativním výsledkem. Doporučili mi psát si potravinový deník, kdy mi po čem bylo špatně. Dětská lékařka přišla s bezprecedentní diagnózou, že za mými zdravotními problémy stojí jistojistě špatné držení těla!!!


Byla jsem dosti obézní dítě a měla jsem dostatek svalové hmoty. Dětská lékařka mi doporučila zdravotní tělocvik. Několikrát týdně jsem chodila cvičit a posilovat záda. Bohužel ani po 3 letech intenzivního cvičení tyto snahy nepřinesly ovoce.


Zhruba ve dvanácti jsem zažila anafylaktickou reakci po štípnutí včelou, skončila jsem v nemocnici. Alergolog přidal do mé karty alergii na včely. Celá situace i s hospitalizací včetně anafylaktického šoku se opakovala za necelý rok znova. Znova jsem dostala francouzské vakcíny vyrobené mi na míru.


Protože mi klasická medicína nepomohla od zažívacích potíží, rozhodla jsem se přestat jíst maso a pečivo. Vypozorovala jsem, že po nich je mi špatně. Ve 14-ti letech se ze mě stal vegetarián. Nejedla jsem sice pečivo, ale milovala jsem sladkosti a mléčné výrobky. Přesto jsem zhubla asi 7 kg, až mne dětská lékařka podezírala z anorexie. Naštěstí se za mě postavila mamka a nemusela jsem absolvovat nesmyslná psychologická vyšetření. Takto jsem fungovala celou střední školu, dalo se s tím žít.


Kolem 14. roku jsem začala mít silné menstruační bolesti, na které mi skoro nic nepomáhalo. Dostala jsem brufen a hormonální antikoncepcí, kterou jsem brala skoro 14 let.

Uplynulo dalších pár let a blížila se maturita. Díky stresu se znova ozvaly mé gastro-obtíže, doprovázené neustále se opakujícími angínami, záněty močového ústrojí a nosohltanu. Bývalo mi špatně, měla jsem silné bolesti, ale nemohla jsem si dovolit více zameškat školu, absencí jsem měla až až.


Mamka mne znovu objednala na gastroenterologii, kde se mne ujal jiný pan doktor, velká kapacita. Opět jsem absolvovala řadu vyšetření, tentokrát s nálezem, že mám podivně deformovaný žlučník a střeva. Poslal mne na CT vyšetření, ale v té době jsem měla nastupovat na VŠ, tak jsem na vyšetření nešla.


S nástupem na VŠ jsem se přestěhovala do města, a vypadalo to, že je vše v relativním pořádku. Na VŠ přibývalo stresu a na kolejích nebylo možno si ani pořádně uvařit. Má strava sestávala především ze zmrzliny, cukru, a nějakých sýrů. Jednoho krásného dne jsem zkolabovala. Dostala jsem se na gastroenterologii ve městě, kde mne poslali na endoskopii, kolonoskopii a spoust u dalších vyšetření včetně magnetické rezonance. A světe div se, něco našli! V mých 20 letech mi konečně stanovili diagnózu ulcerózní kolitida (UC). Vyfasovala jsem Asacol, později čípky a pěnu Budenofalku a posléze kombinaci Asacolu a Cortimentu, v té době relativně nového lokálního kortikoidu. V této terapii Asacol-Cortiment jsem vydržela 8 let.


Během svých studií na VŠ se střídala období remise a relapsu, někdy bylo lépe, jindy hůře. Snažila jsem se žít zdravě, sportovat a trávit čas v přírodě. Nedá se však říci, že by se můj zdravotní stav zlepšoval. Střídaly se období angín, nejrůznějších zánětů a návratů UC. Díky tomu jsem se dostala na místní alergologii a imunologii k šikovné a poctivé paní doktorce, která mě komplet vyšetřila. K mým dětským alergiím přidala alergii na pšenici a ječmen, intoleranci laktózy, sníženou imunitu a později i histaminovou intoleranci.


Začala jsem se zajímat o to, jak si mohu pomoci sama. Zkusila jsem tělové svíce, reflexoterapii, tajpování, zdravou výživu, pekla jsem si bezlepkový chleba, studovala bylinky…..ale příliš to nepomohlo. Vypadávaly mi vlasy, měla jsem problémy s krevními destičkami a srážlivostí krve, bolesti zad, dokonce mi v mých 28 letech byla diagnostikována osteopenie, tedy odvápňování kostí! Ve dvaceti osmi letech! Toto už byl alarmující signál, který mi říkal: „Dělej s tím už něco, takto nemůžeš žít!“


Obrátila jsem se na homeopatku, ta doporučila vysadit po 14 letech antikoncepci a lokální kortikoidy, které jsem stále brala už skoro 8 let v kuse kvůli UC. Kdo bral homeopatika, tak ví, že tato cesta je dlouhá a trnitá. Začátky byly těžké, ale ve zkratce mohu říci, že mi homeopatika značně pomohla, již po 3 měsících jsem neměla měsícovitý obličej z kortikoidů, byla jsem veselejší, plná energie a pomalu se začala lepšit i UC, alergie a další problémy. Za účelem posílení imunity jsem dokonce docházela na infuze vitamínu C, ovšem nepozorovala jsem výraznější rozdíl. Homeopatika mi však pomohla z nejhoršího, mohla jsem vysadit všechny léky na alergie a pylové astma. Brala jsem je cca 2 roky, načež jsem je posléze nahradila Schusslerovymi solemi. Přesto jsem byla pravidelně od září do března neustále nemocná. Začala jsem tedy užívat vitamíny, další doplňky stravy a MMS.


Přes knihy Malachova jsem se dostala k otázce parazitů, Objednala jsem se do Brna. Dostala jsem rozpis na 4 měsíce. Ale hned během užívání prvního protiprvokového léku jsem se po několika dnech probudila celá žlutá. Absolvovala jsem vyšetření na chirurgii, interně a gynekologii, lékaři kromě 5x zvýšeného bilirubinu, vyššího tlaku a tekutině v dutině břišní na nic nepřišli. Když jsem doktorům řekla, že prodělávám protiparazitární kúru, koukali na mě jako bych spadla z Marsu, a stejně tak, když jsem řekla, že nejsem očkovaná na covid.


Sono ukázalo jakési nitěnky v dutině břišní a nějaký útvar, ke kterému řekli, že mi praskla cysta. Na chirurgii, interně i gynekologii mi řekli, že oni s tím nemohou nic dělat, že to není práce pro ně a poslali mne domů. Vše by se mělo samo časem srovnat.


Po propuštění a konzultaci s paní inženýrkou, jsem pokračovala v užívání antiparazitik, zbytek odčervovací kúry proběhl bez větších komplikací. Po dobrání antihelmintik jsem se začala se cítit lépe, a mohla jsem dokonce vysadit Asacol, který jsem užívala na ulcerozní kolitidu. Pokračovala jsem očistou jater pomocí olivového oleje, citronu a epsomské soli. Vyloučila jsem několik malinkatých kamínků. Bolesti břicha a průjmy postupně během celé kúry ustaly.


Další pozitivum byl ústup bolestí hlavy, kterou trpím od 25 let. Dokonce mi tolik nepraská v kolenou a kostech, a celkově se cítím mnohem lépe oproti stavu na začátku terapie.

Na kontrole se nenašlo nic z původních parazitů, ale pracuji na zahradě a zase jsem si něco nového přinesla. Dále pokračuji s MMS, kapkami na játra a alergii, a ostropestřecovým a dýňovým olejem. Vodu ze studny už nepoužíváme.


Paní ing. Haně Bláhové moc děkuji za pomoc a za cenné rady při léčbě, a těším se na další kontrolu, kde se už doufám nic nenajde.

S pozdravem a velkým díky

P. K.


Komentář Ing. Hany Bláhové:

Klientka ke mně poprvé přišla 15. 2. 2023. Protože už na sobě předtím intenzivně několik let pracovala alternativními postupy, testování nepřineslo žádná mimořádná překvapení. K ulcerózní kolitidě přispěli prvoci ze studny, voda z vodovodního řadu byla v pořádku. Dále trpěla zřejmě dlouhodobě mononukleózou. EBV a CMV napadá játra a slinivku. Našla jsem i motolice a škrkavku dětskou, tu mohla mít opravdu od raného dětství. Intolerance laktózy, lepku a histaminu jsou výslednicí virů, prvoků a parazitů viditelných okem.

Alergie respirační a opakované angíny a nachlazení způsobovala Chlamydie trachomatis, vlasovci, prvoci, a hlavně opět EBV, tentokrát na nosohltanu, který lékaři ani za ty roky nedokázali identifikovat.

Sníženou imunitu způsobovala plasmodia a do třetice EBV, které napadá bílé krvinky a způsobuje únavový syndrom.


Dá se říci, že klientka je průměrný vzorek obyvatele ČR, kdy má běžné a banální patogeny vyléčitelné za pár týdnů až měsíců, a podívejte se, jak se celé roky trápila, kolik času strávila u doktorů a u kolika různých!, aniž tito lékaři kápli na ty pravé patogeny. Natož aby je uměli léčit.


Paní P. je smutným obrazem naší medicíny, protože nějak takto zhruba vypadá skoro každý klient, který ke mně přijde. Její zátěže nepovažuji za nic exotického, ani výjimečného, pro mne je to banalita, se kterou se bohužel potkávám dnes a denně. Je děsivé, jak tyto prosté a běžné patogeny dokázaly klientce otrávit dětství a mládí, a jak jiný radostný život by mohla prožívat, kdyby naše medicína byla na úrovni. Alespoň chlamydie a EBV snad mohli najít!!! Divíte se mi pak, že si nevážím lékařského cechu? Výrok, že střevní potíže má mladá slečna od špatného držení těla je už snad za hranou zdravého selského rozumu. Tato úžasná moudra a perly od doktorů sbírám a povzbuzuji klienty, aby mi je do příběhu nezapomněli uvést.


Na kontrole 17. 5. 2023 už měla jen měchovce ze zahrady a zbytek prvoků ze studny, a když se přes rizikové období prázdnin nestane nic závažné, končíme.

HB

315 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page