top of page
  • Příběhy klientů

Atopický ekzém - příběh pana A.H.

ATOPICKÝ EKZÉM, kopřivka, problémy s trávením, rozmazané vidění

22. 6. 2023


Už jako dítě jsem měl sklony k atopickému ekzému. Zlepšoval se a zhoršoval, jak se mu zlíbilo, a vždycky se objevil v ten nejhorší moment. Na hodně dlouhou dobu dokonce i zmizel a problémy jsem neměl.

Ovšem mezi 20 a 30 věkem života se objevil na delší dobu a byl opravdu úporný. Návštěva kožních specialistů vždy vedla jen ke kortikoidům, nebo ke specializovaným krémům, které však nebyly moc účinné.


Již před 7-8 lety jsem poprvé navštívil paní Bláhovou. Její metoda byla tehdy v plenkách. Nebylo moc léků a špatně se sháněly. Ale podařilo se nám tenkrát, i když to byl běh na dlouhou trať, ekzém na nějakou dobu vyléčit. Při braní léku se stav však na nějakou dobu zhoršil, než kompletně zmizel – na to jsem však byl upozorněn dopředu.

Čas plynul a ekzém se občas párkrát vrátil, ale nebylo to nic strašného. S paní Bláhovou jsme se neviděli několik let.


Mezitím se začali postupně rozvíjet další problémy – ekzém se párkrát změnil v kopřivku, začala se mi motat hlava, měl jsem rozostřené vidění a špatné trávení – nafukoval jsem se i po běžných jídlech. Do toho mě občas píchalo na srdci i několik dní, a nevěděl jsem, co to je.


Opět jsem se tedy po několika letech objednal na měření. Bylo vtipné, že si mě nějak paní Bláhová zapamatovala – podle toho ekzému.Metoda už za ty roky dosti pokročila a paní Bláhová dokázala vysvětlit i další problémy, které jsem měl. Byly mi zjištěny tasemnice (ze sushi), roupi (ekzém), prvoci (problémy s trávením) a vlasovci.


První týdny a měsíce šlo vše bez problému. Ekzém se pomalu zlepšoval. Trávení zrychlovalo. Přímo šokující účinky měla první větší dávka praziquantelu, po které mi hned další den zmizelo rozostřené vidění. To se mi už delší dobu postupně zhoršovalo. Natolik mne to překvapilo, že jsem se začal o metodu více zajímat a měl jsem v ní větší důvěru.


V průběhu dalších kontrol jsme rozkrývali další patogeny, hlavně vlasovce. Co se zpočátku zdálo jako celkem běžná zátěž, se ukázalo v mém případě jako daleko komplikovanější.


Během pobytu v Thajsku jsem si přivezl i exotické druhy vlasovců po štípnutí komárem, a to rovnou 3 druhy! U mne byli dokonce natolik přemnožení, že žili i v trávení. Během braní léků jsem měl otoky v břiše - prostě bylo cítit, že lék tam účinkuje. Dělaly se mi menší boule, které hned další den splaskly. Občas mí skákal i krevní tlak. Museli jsme na to jít velice pomalu.


Během celé terapie jsem nachytal i další věci, což mi umožnilo pochopit, jak se co přenáší a jaké to způsobuje problémy v těle. Bylo úžasné vidět v přímém přenosu, jak se na to vždy přišlo a byly mi kladeny vždy přesné otázky na tělo, na konkrétní problém…. Nemáte problémy se srdcem, nemotá se vám hlava, nemáte to a tamto? Jak to víte, no… změřila jsem to…


To byl také jeden z důvodu, proč jsem se začal o tuto metodu zajímat a později se stal i poradcem – abych mohl pomáhat sobě, své rodině a dalším lidem, kteří to dnes potřebují stejně jako já tenkrát.

Dnes už je všechno podstatně lepší. Ušli jsme dlouhou cestu. Občas to nebylo lehké, ale troufám si tvrdit, že to za to stálo. Když si představím, že bych všechno nechal v těle působit a rozmnožovat, za pár let by to nemuselo dopadnout vůbec dobře…


Nedá mi to než na závěr zmínit, že hlavní roli zde hraje absolutně fantastický a lidský přístup Hanky Bláhové a všech dalších kolegů. Léta těžké práce a dřiny, výzkumu a hodin strávených měřením. Každý den opakované příběhy klientů o tom, jak jim doktoři nepomohli, a na nic nepřišli. Je fajn pocit vědět, že existuje někdo, kdo vám s vašimi problémy dokáže poradit a nabídnout účinnou pomoc.


ADAM HRNČÍŘ

Telefon 723 437 070

BrnoKomentář:

Adam byl velmi zvídavý, houževnatý a neúnavný žák, který kladl desítky otázek, Chtěl vědět každý detail, každou podrobnost k měření i dávkování léků. Je mi milejší, když se kolegové ptají, než když pokazí případ. Adam se vypracoval na rovnocenného kolegu, a zrovna nyní má v péči těžký případ ALS. Adam je se mnou v pravidelném kontaktu a vše se mnou konzultuje. Nemusím mu už nic radit, jen schvaluji postup, který klientovi doporučil. Zdá se, že si vede od prvopočátku skvěle, už základní měření bylo velmi podrobné a správné. Jeho klient se dokonce už pomalu zlepšuje. Jestli Adam zvládne klienta s tak těžkou diagnózou uzdravit, nebo alespoň výrazně zlepšit, není to jen maturita, je to přímo státnice z vysoké školy detoxikační. Mnoho lehčích případů již vyřešil, Nemusíte se bát se mu svěřit do rukou.

Ing. Hanka Bláhová

380 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page