top of page
  • Příběhy klientů

Chronická bronchitida - příběh pana B.T.

10. 5. 2023


Dobrý den, paní inženýrko, musím vám napsat, jak moc se mi ulevilo od ranních záchvatů hrozného kašle!!!

Již několik roků jsem trpěl chronickou bronchitidou, navštěvoval plicní ambulanci, polykal kortikoidy a stříkal do krku různé spreje. Bohužel se úleva dostavila vždy jen na omezenou dobu a problémy s ranními záchvaty kašle se dostavily znovu. Letos v únoru mi manželka poradila a domluvila návštěvu u vás. Popravdě musím říct, že jsem moc nevěřil, že mi můžete pomoci! Ale už od prvních dnů užívání MMS (2 x denně 3 kapky) jsem cítil úlevu! Nyní po dobrání tablet, které jste mi doporučila, se cítím velice dobře. Dnešní kontrolní měření ukázalo, že jsem na tom o hodně lépe, než když jsem k vám přišel poprvé. Práce na uzdravení ale ještě neskončila, trošku se objevuje ještě dušnost, ale věřím, že po dobrání dalších léků, které jste mi dnes doporučila, budu zase fit! Za to vám moc děkuji!!!


Srdečně zdraví B.T.
Komentář:

Klient ke mně přišel poprvé 10. 2. 2023. Stěžoval si na průdušky a nedoslýchavost, zlobily ho oči. Jeho žena potvrdila, že každé ráno mívá úporný záchvat kašle. V očích jsem naměřila Chlamydii trachomatis, přenos kapénkou od lidí. V uších Toxascaris leonina, škrkavku od psů nebo koček, a prvoky. Klient sice zvíře nemá, ale je vášnivý zahrádkář. Na pozemek se často zatoulají i cizí kočky. Zalévá se z barelů. Voda doma je dobrá

Na plicích byly tři druhy mycobacterií, 5 druhů prvoků z kontaminované vody, háďátka z půdy a rostlin - zahrádka, dva druhy plasmodií, adenoviry, EBV a thetalymfocryptoviry.

Dále měl v sobě kočičí motolice, tři druhy tasemnic od psů nebo koček, kočičí toxocaru, tenkohlavce, virus žloutenky D a filárie.

Bral léky na prvoky, ATB proti chlamydiím a mycobacteriím, antimalarika, MMS, vysokou dávku albendazolu, a celý 6-týdenní kolotoč na tasemnice, hlísty a filárie.


Na kontrolu přišel 10. 5. 2023. Říkal, že se vše mnohem zlepšilo, ale stále ty plíce nejsou stoprocentní. Jeho žena si pochvalovala, že ranní silné záchvaty kašle jsou pryč. Na plicích jsem stále ještě naměřila isospory z kontaminované vody, nové měchovce /půda, rostliny, zahrada/, mycoplazmata

- přenos kapénkou, vlasovce, další hlísty už jen v zažívání, tasemnici už jen na pobřišnici. Pravděpodobně byl už letos poštípán, máme nové babesie.

Na základě stížností na dušnost /astma a dušnost většinou způsobují prvoci/ jsem znovu zkontrolovala vodu v domácnosti, byla čistá. Probírala jsem s manželi všechny možnosti, kde by se mohla vzít isospora v jeho plicích, léky to potvrzovaly. Teprve až na základě ,,výslechu“ mi řekli, že se před týdnem vrátili ze slovenských termálních lázní!!!!


Klient byl velmi překvapen a zklamán, že se pravděpodobně bude muset této radovánky vzdát. Termální lázně jsou kontraproduktivní. Na jedné straně ulevují od bolestí pohybového aparátu, na druhé straně se klienti vracejí se záněty močového měchýře, střev, prostaty, s kašlem nebo dušností, naběhlými mandlemi, průjmem, ženskými výtoky a nadměrným pocením. Termální voda kudy teče tudy škodí! Škodlivé jsou i rozstřikované kapénky plné prvoků, které vdechneme. Sliznice otečou, dýchací trubice se zúží, výměna plynů v plicních sklípcích je obtížnější. Špinavá voda v termálních lázních je běžná věc nejen na Slovensku, ale i v Maďarsku a Rakousku. Krátkodobá úleva od bolestí kloubů a svalů je zaplacena dlouhodobými chronickými záněty. Podívejte se, jaký věkový průměr pacientů postává a máchá se v bazénu, kam se chystáte. Nemůžete za nikoho dát ruku do ohně, že si pořádně umyl pozadí po toaletě a že do té vody trochu vlastní tekutiny nepřidá. V teplé vodě se bakterie a prvoci báječně množí. Z lázní se pak vracejí diabetici, astmatici, alergici, prostatici, a nikoho nenapadne, že potíž nastala po lázních. Vždyť přeci do lázní se jezdí uzdravovat. Doktor o prvocích nikdy neslyšel, takže správné léky pacientovi nikdy nedá, a všichni mají v hlavě zabetonované přesvědčení, že lázně jsou pouze zdrojem zdraví.


Sama jsem si kdysi přivezla spoustu zdravotních potíží z lázní Velké Losiny. Kašel, neskutečné pocení, naběhlé mandle a řezání v očích. Naštěstí mne napadlo, že to může být z vody, a sehnala jsem si správné léky.


Klient si zbytečně zopakuje protiprvokové léky, antimalarika, a kolotoč. Parazitů viditelných pouhým okem je sice nepatrné množství, ale nevíme, jak je to s jejich potomstvem, proto opět raději podstoupí 6 týdenní kúru.

Klientův papír je proti minulému sezení poloprázdný, ale ještě musíme pokračovat. Bude-li mít klient štěstí a nic nového na zahrádce nenachytá, na podzim to uzavřeme. Kontrola bude muset být pro jistotu naplánovaná po všem letním cestování, koupání, po všech útocích hmyzu, stravování v neznámých restauracích, a ideálně po zazimování zahrádky.

Pak se budeme moci rozloučit definitivně.

HB

300 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page