top of page
  • Příběhy klientů

Chronická leukémie a RS - příběh paní Z.I.

Můj příběh začal v roce 2019 různými zdravotními problémy. Začala jsem obíhat doktory, ale bez valného výsledku. Neustále jsem cítila knedlík v krku, zlobily mě dutiny, bolesti kloubů, nespavost, bolesti břicha, bušení srdce, průjmy a stupňující se bolesti zad. Prodělala jsem různá vyšetření na ORL, vyšetření na alergologii, vyšetření krve na borrelii, revmatologické vyšetření, výtěry, ortopedii, kardiologii. Nikde se nic neobjevilo, jen zvýšený počet bílých krvinek. Na alergologii jsem dostala léky na potlačení kyselin v žaludku a začala chodit do hematologické poradny. Nic se nezměnilo a jen stupňovalo.


V červenci 2020 jsem byla s bolestmi hrudní páteře na pohotovosti. Po vyšetření na magnetické rezonanci jsem byla hospitalizovaná na neurologii s nálezem ložiska v oblasti hrudní míchy. Ložisko bylo poměrně velké. Čekala jsem na další vyšetření s podezřením na mrtvici míchy, tumor nebo RS. Mezitím se ložisko samo zmenšilo. Po vyšetření MR mozku, kde se objevila další ložiska, byla mi diagnostikována roztroušená skleróza, s tím, že se musí počkat na výsledky lumbální punkce. Lékařka mi sdělila, že mám určitě RS a na internetu si mám nastudovat, co to obnáší. Byla jsem v šoku. Začala jsem dostávat kortikoidy, můj stav se ale nijak významně nezlepšil. Bolesti zad se zhoršily natolik, že jsem nemohla ani ležet. Po střídání různých diagnóz jsem přestala doktorům důvěřovat. Byla jsem propuštěna s tím, že si mám zavolat na výsledky lumbální punkce a zároveň se objednat do RS centra. Lumbální punkce byla negativní na RS i tumor. Telefonicky mi sdělili, že je vše v pořádku a nic pro RS ani tumor nesvědčí. Věděla jsem, že nález na mozku byl už před 14 lety po prodělané borrelióze a ehrlichióze. Nicméně v RS centru mi navrhli biologickou léčbu, a zároveň mi oznámili, že mám také chronickou leukémii. O té jsem nevěděla, jelikož jsem kvůli hospitalizaci nestihla schůzku na hematologii. Byla jsem vyděšená a unavená neustálými změnami diagnóz. Lékařka na hematologii mi vše vysvětlila, a uklidnila mne, že nález není nijak vážný, ale že se musí krev sledovat. Měla jsem hrozný strach, že budu invalidní a ještě se mi rozjede leukémie. Rozhodla jsem se, že léčbu v RS centru nepodstoupím. Nemohla jsem se smířit s diagnózou a přístupem lékařů. Biologická léčba by mi mohla ještě více zhoršit nález na hematologii. Léčila jsem se bylinnými preparáty pana Nového a na jeho doporučení jsem se objednala k paní inženýrce Bláhové do Brna.V září 2020 mi paní Bláhová naměřila masivně vlasovce v míše, škrkavky, roupy, ehrlichie na mozku, žloutenky, parvovirus 19, EBV, a spoustu dalších. Začala jsem s léčbou. Fyzicky se můj stav lepšil, ale psychicky to bylo špatné. Při další kontrole začátkem prosince 2020 jsem měla o 10 kilo méně a paní Bláhová se soustředila na hledání tasemnic. Měla jsem silné deprese a nemohla jsem spát a jíst. Objevili se nově prvoci, plasmodia, tasemnice na mozku, svalovec na srdci, stále žloutenka a další. Zmizely roupy, ehrlichie, někteří oblí parazité a viry. Brala jsem pravidelně od začátku MMS, bylinné informační preparáty, antiparazitika, a pravidelně baňkovala okolo páteře. Doma jsme odčervili psy a kočky.


Koncem prosince, při další kontrole, k mé veliké radosti již v míše vlasovci nebyli. Tasemnice a někteří další parazité se však drželi, nebo se stěhovali. Začátkem února na dalším měření, mícha stále čistá a i tasemnice na mozku konečně udolány. Začala jsem se cítit lépe a věřit v uzdravení. Paní Bláhová mě ujišťovala, že dojde určitě i ke zlepšení krve. Leukémie jsem se moc bála. Brala jsem MMS pravidelně dvakrát až třikrát denně a jela kolotoče antiparazitik. Zvládala jsem léčbu bez problémů a nevolností.


Začátkem března jsem byla na kontrolním odběru krve na hematologii. Výsledky mě moc potěšily, už jsem prakticky v normálu, a to jsem se kromě MMS a antiparazitik ničím jiným neléčila. Hodně se mi ulevilo, mám před sebou ještě tři týdny kolotoče s léky a v květnu znovu přeměření. Fyzicky jsem na tom již velmi dobře, záda jsou v pořádku a psychika se postupně zlepšuje.


Chci Vám paní Bláhová moc za všechno poděkovat, jsem ráda, že jsem vás potkala. Mám zase konečně pocit, že můj život půjde normálním směrem.


Zuzana I. Pardubice

12.3.2021

1 052 zobrazení

Comentarios


Hledání podle štítků
bottom of page