top of page
  • Příběhy klientů

Crohn zdravotní sestra - příběh paní M.Š.

24. 11. 2023


Jsem diplomovaná všeobecná sestra. Moji rodiče se u paní Bláhové už nějakou dobu léčili. U nich doma všude samé kapky, tablety a bůhví co. Nemohli si to vynachválit, jak to funguje a jak jim konečně někdo pomohl. Máma předtím řešila téměř rok ,, nevyléčitelný " herpes v oku a tátu zase rok bolely nohy, obešel kde co, a když medicína vyčerpala veškeré diagnostické možnosti, bylo mu sděleno, že už je mu přes padesát a že ho ty nohy vzhledem k jeho věku budou bolet. A tak se s ním rozloučili. Po absolvované léčbě u paní Bláhové, světě div se, nohy po měsíci přestaly bolet a do dnešní doby je klid. Byla jsem ráda, že rodiče nemají potíže, přesto jsem ale v tenhle typ léčby neměla vůbec žádnou důvěru a proto jsem si myslela, že se vyléčili stylem ,,víra tvá tě uzdraví".


Někdy před cca třemi lety mi začaly zažívací potíže. Nejprve relativně snesitelné, po každém obědě v práci jsem lítala s akutním průjmem cca 2-3 hodiny. Vydržela jsem to asi půl roku. Vinu jsem dávala zdejší nemocniční kuchyni, jelikož doma jsem potíže neměla. Postupně se ale mé potíže zhoršily natolik, že jsem měla průjem neustále, někdy třeba až 20krát denně, krvavé průjmy, bolestivé vnitřní i vnější hemeroidy, bolesti břicha, únava a hubnutí. Bylo to vyčerpávající. Rodiče mi radili, ať jedu s nimi a navštívím také paní Bláhovou a nechám se diagnostikovat. Já tomu ale nevěřila a svěřila jsem se do péče gastroenterologie, která sídlí hned vedle mé ambulance, ve které pracuji.Tam mi nejdříve řekli, že mám určitě dráždivý tračník, resp. že jsem ,,psycho". Nedoporučili mi nic, jen probiotika. Později mi byl předepsán Normix.


Vždy, když už se to nedalo vydržet, mí byl předepsán Normix. Po něm následovalo zlepšení, a když jsem ho dobrala, všechny problémy se vrátily. Po takových deseti kúrách Normixu mi udělali rectoskopii, ze které vzali vzorek, a nic se nenašlo. Nabrali mi kompletní laboratoř, ve které se potvrdil chronický zánět střev. Následovala kolonoskopie, která potvrdila Crohnovu chorobu - zánětlivé postižení střeva v několika úsecích - konec tenkého střeva a několik míst ve střevě tlustém. Nasadili mi Pentasu, kterou jsem měla brát trvale. Moje potíže se vůbec nezlepšily. Pomalu jsem se učila s těmito potížemi žít a zvykla jsem si na ně. Postupně mi na gastroenterologii přidali ještě nějaké další léky, ale bylo to bez efektu. Jediné, co mi kdy pomohlo, byl Normix, který ale účinkoval jen po dobu užívání.


Rodiče mě dlouho přesvědčovali, ať jedu s nimi. Když jsem vyčerpala veškeré medicínské možnosti, svolila jsem. Ani po prvním sezení u paní Bláhové jsem v její postupy absolutně nevěřila. Dostala jsem nějaké kapky, dále jsem užívala MMS, které jsem ale užívala už dříve a pak samozřejmě antiparazitika. Asi po cca měsíci moje potíže zcela zmizely. Po měsíci jsem také přestala užívat Pentasu, a potíže se taktéž nevrátily. Asi půl roku jsem byla úplně v pohodě. Na gastroenterologii, už mě nikdo neuvidí. Vůbec mi nepomohli, jen jsem se tam cítila jako hypochondr a bylo jasně cítit, jak je obtěžuji tím, že mám stále potíže.


Po půl roce bylo léto a já jezdila po dovolených u moře, po hotelech na horách apod. Pila jsem kdeco, hlavně u nás v Čechách. Řeč je samozřejmě o vodě z kohoutku. Potíže se mi po létě vrátily. Po další návštěvě u paní Bláhové jsem dostala další léčbu, po které opět následovalo uzdravení. Byla jsem poučena o tom, že mám pít pouze vodu ověřenou jako neškodnou, dále pak převařenou, či některé balené.


Od té doby jsem u paní Bláhové nebyla, a stran zažívání jsem zcela bez potíží. Samozřejmě se tam opět chystám.

Ať je to jak je to, můžete věřit i nemusíte, každopádně předtím mi nepomohl nikdo. Až paní Bláhová mé vleklé potíže vyřešila, a za to ji patří velké díky.

M. Š.


Komentář Hany Bláhové:

Klientka ke mně přišla poprvé 24. 7. 2022. Trpěla průjmy od loňského roku. Brala Normix a Pentázu. Našla jsem několik prvoků ze studny na chatě: améba, isospory, mikrospory, Blastocystis hominis. Pacienti s Crohnem mají obvykle tasemnice, tady to byla motolice. Améby a motolice byly odpovědné za krvavé průjmy.

Klientka trpěla také dětskými roupy a škrkavkou dětskou. Samičky dětského roupa se kumulují spolu s vajíčky v žilních pleteních kolem konečníku a způsobují hemoroidy.

Dále tu byli vlasovci, žloutenka A, plísně, papillomavirus, v kloubech borrelie a respirační adenoviry. Dostala protiprvokové léky, MMS, šestitýdenní kolotoč antihelmintik na parazity viditelné okem, kapky na žloutenku a borrelii, vysvětlily jsme si riziko nefiltrované studniční vody.


Na kontrolu přišla 14. 10. 2022.

Našla jsem ještě stále virus žloutenky A, prvoky Chilommastix a Sarcocystis, stále ještě škrkavku dětskou, toxoplazmózu, babesie a paramyxoviry. Motolice zmizely a prvoků bylo méně. Dostala znovu protiprvokové léky a šestitýdenní kolotoč na škrkavky. S MMS pokračovala kvůli žloutence. Pak už jsem ji neviděla.


Včera byli u mne rodiče a pochvalovali si její zdravotní stav. Poprosila jsem je, ať dceři vzkážou, zda by mi neposlala

příběh. Výsledek čtete. Maminka mne potěšila, když mi řekla: ,,My k vám chodíme jako k obvoďákovi, kvůli prevenci!“

519 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page