top of page
  • Příběhy klientů

Když mě vyléčíte z RS, nevrátí se mi to? - případ paní E.H.

léčeno v roce 2012, příběh klientka poslala 26. 7. 2023


Dobrý den paní Bláhová.

Konečně jsem se odhodlala napsat několik vět o mém případu.

První obtíže se u mne projevily v devadesátých letech. Dvojí vidění. Na neurologii mi sdělili, že se s největší pravděpodobností jedná o zánět očního nervu. Zmínili se, že může jít i o RS, ale diagnózu RS nepotvrdili. Po čase problémy ustoupily a žádné se několik let neprojevily. Zhruba po deseti letech se však potíže objevily znovu - špatná výslovnost, zakopávání při chůzi, brnění končetin, pálení na patře, zvýšená únava. Při následující návštěvě neurologie mi byla potvrzena RS. Původně nastoupená biologická léčba mi byla změnou legislativy ukončena. Co tedy dál?

Na doporučení dcery jsem oslovila paní ing. Hanu Bláhovou. Po konzultacích a osobním jednání jsem absolvovala několik setkání, včetně doporučené alternativní léčby. Po několika návštěvách, při dodržování nastavených postupů, se můj stav zásadním způsobem zlepšil, potíže ustoupily. Můj současný zdravotní stav je dobrý, stabilizovaný, přiměřený věku.

Musím Vám znovu poděkovat za to, jak se nyní cítím,

Přeji Vám hodně zdraví a sil, aby se Vám dařilo a pomohla jste ještě mnoha dalším lidem.

S pozdravem

E.H.Komentář:

Mnoho lidí se mne ptá, zda se nemůže stát, že se jim symptomy RS vrátí v budoucnu, i když je dnes vyléčím, ale oni se nebudou léčit klasicky. Tak tady máte jeden případ. Karty paní Evy už dávno nemám, protože je čas od času třídím a likviduji, pokud jsou případy uzavřené a klient nemá důvod chodit. Takže jsem si ani nemohla vzpomenout, kdy ke mně klientka poprvé přijela, celou složku jsem vyhodila za covidu. Nakonec jsem však našla v Deníku poradce 2 dopis od její dcery, který vše hlavní osvětlil, a dokonce i to, jak jsme postupovaly.


Paní Eva ke mně přijela poté, co jí neurolog poněkud nešetrně oznámil, že její věková kategorie /čerstvě/ nespadá do skupiny lidí, jimž naše zdravotnictví bude hradit drahou experimentální biologickou léčbu. Naráz se tedy ocitla ve vzduchoprázdnu. Kortikoidy odmítala. Jako učitelka věděla, o co jde. Zároveň však měla potíže, které jí znemožňovaly vykonávat své povolání. Nemohla dobře artikulovat, a nezvedla ani ruku, aby psala na tabuli. K tomu potíže se zrakem a chůzí. To ji donutilo hledat pomoc jinde. Vzhledem k tomu, že špatně mluvila, si dnes myslím, že se paní Eva spíše blížila k diagnóze ALS, ale tehdy mne to nenapadlo. Nebyla jsem tedy svázaná trémou z možného neúspěchu při léčení závažné a ,,nevyléčitelné“ diagnózy. Paní Eva měla diagnózu RS, tedy jsem ji léčila jako RS, a to jsem už věděla, že umím. Rozdíly mezi diagnózami jsou malé, co do sortimentu patogenů. V obou případech jsou hlavní pachatelé cysty tasemnic. Závažnost ALS spočívá v tom, že tady jsou cysty tasemnic na hlavových nervech. Mohou bránit artikulaci, polykání a dýchání.

Když zmizely základní potíže, klientka pak jezdila rok co rok jednou ročně na pravidelnou kontrolu i se svou rodinou, paradoxně ona byla pokaždé ta nejzdravější z rodiny, protože

ona jediná brala poctivě a pořád MMS. Během covidu se na dva tři roky odmlčeli, a teď se zase letos ukázali začátkem jara. Nějaké zátěže tu byly, ale s tím si poradíme. Možná vás překvapí, kolik klientka dostala informatik, ale příběh se odehrál před deseti lety, kdy jsem informatika považovala za základní a nezbytnou součást léčby. Joaliskám jsem hodně věřila, protože mně samotné pomohly několikrát. Ani tady asi nebyly zcela marné, i když dnes už bych na to šla jinak. A dobrý stav klientce vydržel dodnes - deset let.Z Deníku poradce II:


13. 2. 2013 SCLEROSIS MULTIPLEX


Dobrý večer, paní Bláhová,

V lednu, po poslední kontrole u vás, jsme s mamkou slíbily, že se ozveme, jakmile bude mít výsledky z odběrů krve. V RS ambulanci nám bylo sděleno, že má veškeré hodnoty z vyšetření optimální, v normě. Také jsme slíbily, že sepíšeme maminčin příběh. Myslím postačí sken ambulantní zprávy, kterou přikládám. Co se týče zdravotního stavu mé mamky, nyní má za sebou další, zatím poslední odčervovací vlasovcovou kúru, kterou jste jí doporučila na poslední návštěvě. Dobírá troje poslední kapky a neustále pije MMS, na které si zvykla jako na součást svého denního režimu. Imuran samozřejmě nebere. Magnetická rezonance ji čeká v říjnu v roce 2013. Všem se nám jeví neuvěřitelně vitální, svěží a plná energie, její únava je pryč. S nohou nemá problémy, jazyk jí netrne, a dovádí s naší malou Sárinkou, jako kdyby byla ona její mamka. Vnímám to především já, protože jsem se svou maminkou asi nejvíce ze všech členů rodiny. Jsem na mateřské a bydlíme v jednom domě. Její stav se neskutečně

zlepšil, a za to jsme vám všichni vděční. I cizí lidé mi sami od sebe říkají, že mamka od loňska opravdu prokoukla a prospěla. Tak to asi nebude jen můj dojem. Taťka je teď také klidnější. Situace, kdy jsem já pomáhala mamince, se otočila. Teď ona pomáhá mně, především s hlídáním Sárinky, protože své druhé těhotenství snáším opravdu mizerně. A já jsem strašně vděčná za to, že se můžeme s maminkou navzájem tak krásně užívat. Mějte se moc hezky! Za všechno děkujeme!

K. J.


Komentář HB:

Paní Eva ke mně přišla 16. 10. 2012 s neurologickými obtížemi. Diagnózu sclerosis multiplex jí potvrdili loni, po delší době zprvu drobných, později stupňujících se obtíží. Začalo to zánětem zrakového nervu, pokračovalo problémy s chůzí, necítila pravou horní končetinu a později celou pravou polovinu těla. Měla nekoordinované pohyby, zakopávala levou nohu, chůze byla nejistá, točila se jí hlava. Trpěla silnou únavou, měla ochablý jazyk, takže špatně vyslovovala. Pro učitelku pohroma. Magnetická rezonance a lumbální punkce potvrdily mnohočetná ložiska vysokého signálu na telencefalu a míše. Na jaře 2010 stanovena diagnóza RS. Dostala invalidní důchod. Zpočátku brala PREDNISON, MEDROL. Od začátku roku 2012 si píchala REBIF, ale v září roku 2012 ji z biologické léčby vyřadili, protože věkově nespadala do kategorie pacientů, kteří měli na léčbu nárok. Tehdy jí bylo 55 let. Místo toho jí nabídli IMURAN, který však nebrala, protože věděla, jak záludné jsou kortikoidy. Během užívání REBIFU se ataky pohybového aparátu opakovaly 3x. Trvaly neurologické potíže, jako špatná výslovnost, pálení na patře, únava, zakopávání. Po jeho vysazení se prohloubila únava.


Ke mně přišla poprvé 16. 10. 2012, léčbu však zahájila už v březnu 2012 na základě mailové korespondence, kdy začala užívat MMS. Klientka užívala sama ještě COLOSTRUM a ALOE VERA, antioxidanty, to byl možná důvod, proč MMS neodvedlo takovou práci, jakou jsme zvyklí vídat. Kromě toho jsem doporučila joalisky SPIROBOR, CRANIUM, VELIENDREN, PLASMODIUM.


16. 10. 2012 na CNS měřím stále plathelminty, plasmodia, pomalé viry, obrnu, aktivní borrelii, FSME, morbilliviry, EBV, améby, Balantidium coli, vlasovce. Z joalisek si odnesla GLIE, POMALÉ VIRY, PLASMODIUM, AMÉBY. MMS pokračovat bez doplňků stravy. Zvýšené dávky praziquantelu, zesílenou protivlasovcovou kúru. Po dobrání této sestavy joalisek pokračovala sestavou MINDREN, SPIROBOR, DEIMUNACTIVE, FSME.


17. 1. 2013 na kontrole vidím už jen zbytek borrelie na nervové soustavě, dospělé vlasovce na slezině a ve svalech. Třetí protivlasovcová kúra, joalisky VELIENDREN, PERIFERNÍ NERVY, MUSCUDREN.


10. 1. 2013 kontrola u neurologa: stabilizovaná, bez nových příznaků, cítí se dobře, laboratorní testy z listopadu 2012 jsou v normě.


10. 10. 2013 kontrola u mne byla velmi rychlá, klientka nemá vůbec nic. Od té doby, co jsme se neviděly, bere pouze udržovací dávku MMS, tři kapky denně, jiné léky nebere. Koncem října ji čeká MR. Klientka přijela s celou svou rodinou. Je babičkou na plný úvazek, cítí se dobře, není unavená a mladé rodině je velkou oporou. Ode mne dostala, tak jako všichni vyléčení, prázdný pentagram s jediným slovem ,,Blahopřeji.“ Za půl roku s rodinou přijede na kontrolu.

490 zobrazení

Commentaires


Hledání podle štítků
bottom of page