top of page
  • Obrázek autoraIng. Hana Bláhová

Návod na léčbu dětských roupu - pro dospělé i děti

Vážení přátelé,

rozhodla jsem se na našich stránkách podrobně vypsat způsob, jakým se můžete zbavit dětských roupů, protože situace v našem státě je tristní. Ilustruje to dopis jedné klientky, který namátkou mezi jinými uvádím, ale zkušenosti našich spoluobčanů s nevzdělaností a nekompetencí našich lékařů jsou podobné, a setkáváme se s nimi často.

Obvodní lékaři i pediatři nákazu roupem dětským podceňují, laboratoře je většinou nepotvrdí, lékaři neznají správné dávkování a dělají cavyky i s levným a dostupným Vermoxem.

Banální dětský roup však může přinést velké utrpení, a dlouhodobé výrazné snížení kvality života. Už dlouho ve mně sílí myšlenka, že si naši lékaři nezaslouží své pacienty, a kdyby nebyli placeni státem, neuživí se.Dobrý den,

moc se omlouvám, ale už nevím, na koho se mám obrátit. Našla jsem vás na internetu v pochvalách od lidí, kterým jste pomohla.

Začátkem dubna mě začal strašně moc svědit a pálit konečník. Když už jsem to nemohla vydržet, zašla jsem k obvodnímu lékaři. Moje původní paní doktorka už odešla, takže mám někoho jiného, od té doby je tam třetí lékař, a já stále to samé řeším od začátku. Nehledě na to, že mi nikdo z nich nevěří, protože krev a vzorky stolice vždy vyjdou negativní.

Asi po třech týdnech po mě začala mít ty samé problémy i moje mamka. První pan doktor si myslel, že mám vnitřní hemoroidy. Napsal mi čípky, mastičky, ale nic nezabralo. Obrátila jsem se na něj znova, jestli by to nemohl být parazit, dal mi Vermox. Řekl, ať si vezmu jeden a za 14 dní další, jinak nic. Bohužel ani to nezabralo. Udělal nám nějaké základní krevní testy a výtěr, který jsme si musely provést doma samy, a donést vzorek stolice. Vše negativní - jeho závěr: špatná hygiena, nějaká mykóza, a víc se s námi nebavil. Do toho jsem se já už celá osypala, krom nohou všude, a strašně mě svědilo celé tělo. Mám kamarádku zdravotní sestru na kožním, tak jsem šla tam. Paní doktorka mi dala kortikoidové masti, jinak nic nenašla. Od té doby jsem byla na gynekologii vše v pořádku. Na proktologii nic nenašli.

Opět další doktorka - krevní testy - nic. Máma to samé, ta navíc pořád pojídá česnek, pije ajurvédský čaj na parazity. A tvrdí, že je nachází ve vaně. Nevím, zda je to možné, ale má je ve skleničce. Vzaly jsme je tedy sebou k doktorce, ať je někam pošle na rozbor, aby se konečně zjistilo, co nás trápí, protože je to k zešílení.

Paní doktorka řekla, že neví, kam by to poslala, a že o žádném odborníkovi kam nás ještě poslat také neví. Zřejmě si to prý vsugerováváme.

My si myslíme, že je to nějaký parazit, neustálé svědění a pálení konečníku, intimních partií, pocit na zvracení, únava, a u mne se ještě přidala bolest hlavy. Když si lehnu, připadám si jak v mixéru, jak se mi hlava točí. Vermox jsme jedly ještě jednou v nejvyšší dávce na 14 dní, to bylo lepší, ale už se to vše vrací zpět.

Jsme zoufalé, nikdo nám nevěří a vězte, že nikdo nedodržuje hygienu tak jako já. Jsem čistotný člověk a v životě jsem toto nezažila. Proto jsem vás chtěla poprosit zda by jste se nás neujala nebo aspoň neporadila co s tím.

Moc děkuji.

M. B.Závratě – to bude spíše ještě cysta tasemnice, klientka potřebuje celkové odčervení.


Atopický ekzém a svědění kůže může být způsobeno různými parazity, ale dětský roup vévodí co do četnosti a procentuálního zastoupení.


Samička dětského roupa vylézá v noci, většinou po půlnoci, a klade vajíčka kolem řitního otvoru. Do šesti až osmi hodin se z vajíček vylíhnou larvy, které by měly spořádaně putovat zpátky do střeva. Sem tam ale zabloudí například do pohlavních orgánů. Během noci se vajíčka nebo larvy mohou otřít do pyžama, do peřin, a ráno při stlaní lůžka je můžeme nevědomky roznést po ložnici, na zem, na vedlejší postel a podobně. Nepatrné zárodky přežijí v prachu na zemi týdny a při chůzi můžeme zvířit prach a znova je vdechnout. Tento divoký scénář jako z horroru není z mé hlavy, uvádí jej ve svých skriptech profesor doktor Hynek Lýsek, CSc.

Žádný pediatr nikdy nikoho neupozorňuje na nutnost hygieny lůžkovin, na nutnost vyvařovat ložní prádlo, ručníky a pyžama, vytírat podlahu v bytě a hlavně v ložnici desinfekcí, a otírat i místa, kde se setkávají ruce všech členů domácnosti: kohoutky, držátko či tlačítko splachovadla, kliky…Dále je nutno podrobit ,,výslechu“ všechny členy domácnosti.

Stává se, že jeden člen, který nemá alarmující potíže, je ,,rouponosič“, a opakovaně infikuje zbylé členy domácnosti. Rodiny je potřeba se vyptat, kdo z nich trpí nadýmáním, plynatostí, atopickým ekzémem nebo svěděním kůže, svěděním konečníku, chutí na sladké a zhoršenou kvalitou spánku. Může s tím souviset u dětí i plačtivost a kolísání nálad. Malé děti posadit na nočník a sledovat stolici. Přeléčit se často musí celá rodina, jinak se potíže vrací.


Dospělí:

2 tablety albendazolu například každou sobotu večer, šest sobot po sobě, před spaním, po dostředné masáži ruky a nohy od zápěstí k rameni a od kotníků k tříslům. Masáž musí být vedena silou a stačí minuta na každou končetinu. Lidé se sklony k ekzémům déle. Jako pomůcka se osvědčil koupelnový kartáč na rukojeti.

Kromě toho rozdrtíme dalších 6 albendazolů na prášek, smícháme s krémem nebo vazelínou a v malé dózičce uložíme do ledničky.

Velikost dózičky: postačí například jako dolní třetina kelímku od jogurtu. Každý den těsně před spaním vydloubneme kousek směsi na prst a natřeme si konečník, do vymizení potíží, ale nejméně tři týdny nepřetržitě. /Dvě slabounké orální dávky jednou za 14 dní naprosto nestačí, nepokrývají vývojový cyklus parazita./


Děti do 6 let:

Jednu tabletu Vermoxu šest sobot po sobě, 6 Vermoxů do dózičky


Děti 6 -12 let:

Dvě tablety Vermoxu nebo jeden albendazol šest sobot po sobě, 6 Vermoxů do dózičky


Děti 13 a výše už mohou brát albendazol jako dospělí, nebo 2 Vermoxy.Po laboratořích a lékařích neběhejte, ztrácíte čas a nervy. Ať si sedí ve svých prázdných ordinacích a laboratořích a koukají do zdi. Rovnou si shánějte léky. Takových příběhů už jsem vyslechla stovky, je to stejné v celém státě, celé roky. Mezi našimi lékaři, parazitology a laboranty panuje středověk, a obávám se, že se změny za svého života nedočkám.


Ing. Hana Bláhová

12. 7. 2022

1 596 zobrazení

Commentaires


Hledání podle štítků
bottom of page