top of page
  • Příběhy klientů

Nespavost - příběh paní M.Š.

8. 5. 2024


Dobrý den, zdravím Vás po dlouhé době ze severu a chci Vám moc a moc poděkovat za poslední dva a půl měsíce, kdy jsem se díky Vám doslova vrátila do života. Tím, že jsem v nocích krásně spala, jsem měla přes den tolik energie a radosti, co se mi za posledních několik let prostě nedařilo. I v práci jsem získala lepší pozici a kromě toho mám slíbeno, že na další školní rok nemusím ve školce s dětmi do bazénu. Popravdě už jsem předtím začala být i trochu skeptická a trochu přestávala po tolika tabletách dokola věřit, že ještě někdy budu spát normálně. Ale pak se to přehouplo a já usínala krátce po ulehnutí a ráno se vzbudila jako znovuzrozená. Nádhera! Hned jsem Vám to chtěla psát, ale podvědomě jsem se bála, že jakmile si to pochválím, že to zase přestane (jako už několikrát) a tak jsem si den za dnem užívala a říkala si - no uvidíme, jestli to bude ještě dál, tak napíšu zítra....Také mi dlouho cukalo v palci u nohy a to už také zmizelo.

Po nějaké době jsem měla příznaky roupa a tak jsem si zavolala obvodnímu, jestli mi pošle recept na Vermox a totéž udělal manžel, abych si nemusela objednávat. V lékárně z toho měli legraci, že to množství (2 krabičky) máme na věky pro celou ulici.....takhle oni jsou naučení. . Ve školce mám podezření asi na 3 děti, které mají podle mě typicky roupové příznaky, ale s rodiči není řeč.

Taky se mi podařilo sehnat holčinu, která mi občas chodí ke koním, takže většinou kydá ona a já už jen výjimečně. U koní mi bylo divné, že odčervení od veterinářky probíhá jednorázově bez jakéhokoliv kolotoče a tak jsem se zeptala, jestli to nemám třeba po týdnu zopakovat a bylo mi řečeno, že ne, že by to toho koně mohlo zabít. Tak jsem se v duchu podivila, proč už nejsem teda zabitá, když mám za sebou dvě kola detoxu s opakovanými vysokými dávkami všeho.

Děkuji za Vaše rady a za to nádherné spací období.

Marcela Š.


Komentář Hany Bláhové:

Klientka ke mně poprvé přišla 13. 9. 2023. Je učitelka mateřské školy, žije na statku, kde chovají koně, kozy, ovce, dále mají psy a kočky. Vodu berou z vlastního vrtu bez jakékoliv úpravy a ze studánky.

Stěžovala si hlavně na nespavost, močopohlavní trakt a zažívání, pocení. Dále uvedla, že má nezdravě žluté oči, které ji řežou a štípou, její otec zemřel na rakovinu žlučníku.


Nespavost: na epifýze, která je zodpovědná za tvorbu melatoninu a řídí cirkadiánní rytmus, jsem našla parazita Gordius aquaticus, strunovce.


Ocituji kousek textu z Deníku poradce 1:

Uvedla jsem tam část práce lékárníka Ph. Mgr. Josefa Čižmára, který v období mezi válkami jezdil po Slovensku, Čechách a Moravě, a sbíral lidové pranostiky a postupy léčení různých nemocí, včetně parazitárních.

Název jeho práce: ,,Lidové lékařství v Československu".


STRUNOVEC:

Strunovec je tenký, vlasu podobný červík, který do člověka vnikne při pití vody z lesní nebo luční studánky. Lidový název je ,,živý vlas". Člověk, který jej má, spí, jen když mu červ dovolí, a srdce mu buší, div z těla nevyskočí. Proto nemá nikdo píti ze studánek ústy, aby nespolkl hadí vajíčka"

Dále v mozku Taenia solium

v očích a plicích Chlamydie psittaci - řezání očí,

v zažívání: žloutenka B, D, E - žluté bělmo a bolesti břicha

v zažívání dále tasemnice, kromě vepřové měla v těle ještě Hymenolepis diminuta a Echinococcus multilocularis, caliciviry, reoviry, a z kontaminované vody améby, sarcocystis, mikrospory a blastocystis.

V krvi Plasmodium ovale, v oběhovém systému Ascaris a Enterobius, škrkavka dětská a roup dětský ze školky. Hetrazan bohužel nemůžeme bůhvíjak navyšovat, i když jsme se držely vyšší dávky, ivermectin jsme ale zvýšily postupně až na tři najednou, ten se snáší dobře. Dostala i vysokou dávku praziquantelu, plasmodia jsme řešily napoprvé Lumeraxem a napodruhé chininem. Kolotoč, roupové aplikace.


Druhá návštěva 19.1. 2024, stížnosti: nespavost a zažívání. Voda doma se řeší, filtr nainstalován ale nepropláchnuty trubky, voda zatím stále špatná a trvají prvoci Cryptosporidium a Isospora belli.

Za žloutenek zbylo jen G, ale od dětí přibylo CMV - přenos kapénkou, škrkavky a roupi trvají. Strunovec se posunul do jiných struktur CNS, na epifýze už není, zato je na ní dnes dětský roup, ten se dostal i na hypotalamus a do ucha. Hlísti jsou i v močopohlavním traktu, vlasovci a roupi v oběhu a v lymfě.

Prvoková léčba znova, vysoká dávka Vermoxu, vysoká dávka albendazolu, kolotoč bez praziquantelu - tasemnice už nikde, zato s chininem. Dlouho se nedařilo, ale výsledek čtete. Učitelky mateřských školek jsou ohrožený druh. Rodiče si nepřipustí, že by jejich dítě mělo problém. Když chodily do školky mé dcery, musely jsme před jejich přijetím donést potvrzení od doktora, že mají za sebou test na roupy. Provádí se tak, že se dítěti nalepí na zadeček speciální lepící páska a sleduje se, zda se na ni nezachytí vajíčka roupů. Metoda není přesná, ale občas přeci jen něco zachytí. Dnes se nedělá vůbec a učitelky na to doplácejí. Bohužel dobrý zdravotní stav klientce patrně nevydrží dlouho, skoro každé dítě má doma nějaké zvířátko a nenosí si do školky jen roupy, ale i ploché červy a ty si potom předávají na WC, rukama, přes hračky a knížky. Navíc klientka prozradila, že v každé třídě mají děti i nějaké zvířátko: křečka, myši, morče atd... Učitelky MŠ by měly dostávat rizikový příplatek.193 zobrazení

Comentários


Hledání podle štítků
bottom of page