top of page
  • Naše články

Zánět ledvin a prostaty po návštěvě lázní

Zánět ledvin a prostaty? I takto někdy může skončit návštěva lázní, kam si jede člověk odpočinout a nejlépe dosáhnout pozitivního účinku na pohybový aparát. Skutečnost může být ovšem drasticky odlišná od našich představ.

Takovou zkušenost si přivezl tatínek mojí kamarádky…

Jel si ve svém starším důchodovém věku odpočinout na 6 dní do Lázeňského domu Priessnitz. Během svého pobytu si dopřál následující služby:

  • Vířivou koupel s jódobrómovou solí

  • Perličkovou koupel

  • ·Plavání v rehabilitačním bazénu

  • Koupel v teplé vířivce


Jak vidíte jedná se o různé koupele ve vodě s různými teplotami. To jsou přímo ideální podmínky pro kultivaci bakterií a prvoků. Což se zde taky potvrdilo.


Již pár dní po návratu se nemohl vyčůrat – prostě to nešlo. Měl zvětšenou prostatu a močovou trubicí nešlo nic ven. V nemocnici konstatovali zánět ledvin. Vycévkovali ho, nasadili Cotrimoxazol na 5 dní a voperovali mu vývod. Jediné, co zjistili, že se jedná o bakterii E. coli, více neupřesnili…. Po dobrání antibiotik již žádné další testy neudělali – neověřili si, zda byla léčba dostatečně účinná.


Shodou náhod tato antibiotika mají celkem široké spektrum působení. Jako jedny z mála by zabraly i na prvoky, kdyby se braly alespoň 10 dní.


Pánovi hrozili opět operací prostaty, přičemž je jasné, že nenašli pravou příčinu. Když se někdo takto prudce zhorší, musíme přijít na to proč – co se stalo. Tady jsou jasné lázně, v jiných případech, ne tak křišťálově jasných, hledáme zdroj prvoků v okolí klienta.


U této diagnózy vždy očekáváme prvoky – i vice druhů, navíc můžou být přítomny i nějaké bakterie, které vše zhoršují.


Vytestoval jsem 4 druhy prvoků: Giardia intestinalis a 3 druhy rezistentních – Balantidium coli, Blastocystis hominis, Chilommastix mesnilii a enterobakterii Escherichia coli. A jsem si jistý, že toho původně měl mnohem více, Cotrimoxazol některé druhy určitě potlačil.


Klient dostal léčbu na 20dní, pro jistotu jsme zde nasadili léky na běžné i rezistentní prvoky, abychom měli jistotu, že vše úspěšně zabere a problémy odezní. Navíc dostal informační kapky na prostatu, abychom dosáhli rychlejšího výsledku a nemusel jít na operaci.


Věřím, že se vše povede, a klient se tak vyhne operaci, která by zde příčinu neřešila a nebyla by tedy nutná.


Adam Hrnčíř

tel.: 723 437 070

Brno


376 zobrazení

Comments


Hledání podle štítků
bottom of page